KDYŽ se řekne CO JE NOVÉHO (74/76)

KRÁSNÁ NEDĚLE! PRVNÍ DEN MÁM SESTRU A VYŠLA JSEM V BLESKU!

Ano, moji milí, konečně jsme se dočkali. Já vím, :-P že jsem čekala jenom já, ale takhle to líp vypadá… :-D

:-P 16.9.2007 jsem byla v BLESKU :-P Zkoušela jsem se najít druhý den, t.j. v pondělí, ale :-P nepodařilo se mi to! :-P Vám se to možná podaří… :-P Pro jistotu napíšu svému webovému Bohovi Tomášovi Adámkovi, aby se na to juknul… (pozn. Boha: juknul, odkaz už vede přímo na článek)

:-D Bylo to moc hezké! :-P Volala mi maminka a plakala a volal mi pan Fuchs (byl pracovně pryč), že je to dobré a že mi to sluší!

:-P Není to krásné? :-P
:-] A ještě k tomu mám konečně sestru. :-] Jolanu.  :-]

:-] Podívejte se do Když se řekne Irena Fuchsová, jeďte až na konec a tam je na dvou fotografiích!  :-]

15. ZÁŘÍ 2007

Můj bratr František měl padesáté narozeniny. :-P Je to moje zlatíčko. :-P Vychoval sám své syny Erika a Jakuba, protože mu jeho Olinka odešla před sedmnácti lety do nebe. A 15. září 2007 se určitě tak opil, že o sobě ještě teď neví… Měli jsme ještě bratra Káju, ale ten nám taky umřel.

Vždycky jsem chtěla mít sestru. Když koukám na Poštu pro tebe, brečím a říkám panu Fuchsovi, :-P … já tam napíšu, ať mi najdou sestru. Napíšu, že sice žádnou nemám, ale ať mi ňákou najdou… :-P

15. září 2007 jsem se sešla s Jolanou. Známe se od léta 2006. Měla svátek a můj bráška narozeniny. Setkání bylo zázračné. Bylo dokonalé. Přijela jsem domů a napsala jsem jí, že mám konečně sestru…

:-P :-] :-D A ona mi odepsala, hezky se vyspi, sestřičko… :-P :-]  :-D

Je mladší, hezčí, chytřejší, umí zpívat, řídí auto… ale odpouštím jí to. Je to přece moje ségra… :-P Podívejte se na :-] www.volny.cz/trueharmony :-] , najděte si ji tam a napište mi, jak se vám líbí! A opovažte se psát, že ne!!! 8-O :-x 8-O :-x

:-] Bože… já mám sestru!!! :-]

A její fotografie mám také na Když se řekne Irena Fuchsová! Jeďte dolů, dolů a skoro před koncem ji uvidíte. Je náááádherná!

:-P :-D Ale to já byla taky! :-P :-D

KÁJA MĚL 22. SRPNA 2007 NAROZENINY

ONA DNES mi stále zůstává :-P nakloněna! :-P 27. srpna 2007 mi tam vyšel další fejeton Jsem prostřední…

:-P Sakra… kolikátý už?! :-P

Mám radost. O to větší, že Kájovi bylo před pěti dny 59 let. Byl o dva roky a dva měsíce starší…

21. srpna 1969 za mnou přišel, abych mu na svém starém psacím stroji napsala na několik papírů slůvko Pst! Pak papíry rozstříhal a lístky s Pst! rozdával odpoledne na kolínském náměstí… :-P Zavřeli ho do kolínské ťurmy, jak jsme doma říkali base. Jeho žena měla jít druhý den domů z porodnice, tak jsem pro něj šla.
:-P „Vy ho zavřete, a přitom nabádal lidi k tomu, aby byli ticho,“ řekla jsem jim. :-P Pustili ho. :-P Od té doby za ním chodili každý rok, jestli zase něco na 21. srpen nechystá. Říkal, že ne. Ale že bude slavit. :-P Narozeniny. :-P A slavil je rád a velmi hlučně právě 21. srpna. Pokaždé musel ukazovat :-x příslušníkům :-x občanku, ale nemohli nic dělat… :-P Když na jaře 1979 umřel, poslala jsem parte 8-O panu P. 8-O , který ho měl na starosti a připsala jsem Už nemusíte 20. srpna chodit…

CHRÁM SVATÉHO BARTOLOMĚJE

Když si kliknete na http://bartolomej-kolin.cz, ukáže se vám něco nádherného! Na třetí věž vpravo koukám z okna své pracovny. Když na této věži odpočítám devadesát šest řad kamenů a najdu na západní straně pátý kámen odleva, vzpomenu si na praprapraprapra­prapraprapradě­du Františka, který věž stavěl. Ten den se mu narodil syn František.

A aby toho nebylo málo… když jsem dostala v roce 1954 dětskou obrnu, nechala mě babička v tomto chrámu pokřtít. Aby se Bůh už na mě nezlobil. Vzpomínám si, že jsem nechtěla. Ale pokřtili mě. Jsem Irena Anna.

A do třetice… tyhle nádherné webové stránky připravil můj webový Bůh Tomáš ADÁMEK se svým bratrem Petrem.

JIŘÍ ZAHAJSKÝ - NÁŠ ZAHAJDA

19. července 2007

V Činoherním klubu (www.cinoherniklub.cz) začala zkouška. Zkoušelo se poprvé se světly. Režisér upozornil herce, aby vzadu nechodili před nasvíceným oknem, protože jsou vidět jejich stíny. Všichni si na to dávali pozor, ale ke konci zkoušky tam přece jenom někdo proběhl a vzápětí se ozval Zahajdův hlas.

„Stín neplatí!“

Škoda, že se to nedá říct o tvém odchodu, :-] Jiří.  :-]

Chvála mého Boha

Každý asi máme nějakého svého Boha. Ten můj se jmenuje Tomáš Adámek, je to krásný a chytrý mladý muž, bohužel o dost mladší a hlavně ženatý :-) (zásadně nejedu po ženatejch), :-) ale hlavně je to stvořitel mých webovek! Tímto ho v uctivém předklonu pozdravuju a jeho umění tvořit webové stránky všem doporučuju!

:-) Jeho webovky jsou: www.czahoun.net :-)

HELENKO, GRATULUJU TI!

V březnu 2007 jsem se setkala v Bohumíně s :-P Helenkou Červenkovou :-P . Říkala mi, že taky píše, a když jsem si její věci přečetla, zjistila, že :-D dobře! :-D Za tři měsíce mi od ní přišel mailík:

:-] Milá paní Irenko, :-] sen se stal skutečností a kniha je na světě a zítra ji budeme v Maryšce křtít Primalexem :-) Škoda, že u té slávy nemůžete být, ale určitě budou na maryšáckých stránkách ;-) www.maryska.cz ;-) nějaké fotky, abyste si tu atmosféru mohla malililililinkato vychutnat. Pěkný den z Bohumína přeje Helenkačervenka Kliknutím se otevře můj spisovatelský šuplík www.helehejka.bloguje.cz :-P

Paní kolegyně, přeju ti hodně :-] štěstí :-] !

Ať se tvé knížce :-) Kdo má židli, bydlí :-) dobře vede!

:-) P.S. Právě jsem ti, moje milá Helenko, začala tykat… :-)

KŘTILI JSME A PODEPISOVALI!

:-P Ve středu 27. června 2007 v 15. 30. :-P v knihkupectví Petra Krále v Kolíně, :-D jsme křtili a podepisovali knihu KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA. My, t.j. :-] kreslíř Jiří Novák, který mé osmnácté děťátko ilustroval a já. :-] Přišlo hodně našich kamarádů a známých, a maminkou a babičkou byl dokonce přivezen i Damián, měsíční vnuk mého kreslíře. Hodinu po zahájení vběhl do knihkupectví i náš společný kamarád Jaromír, který byl naší přítomností tak šokovaný, že se ani s jedním z nás nepozdravil a po chvíli zase utekl. Jaromíre, tys myslel, že už tady nebudeme, viď? To na něho zavolal Jiří Novák a myslím, že měl pravdu…
:-( Ach jo… :-(

:-D Večer mi zavolala paní Dušková. To je ta Dáma z povídání Kolínské setkání o páté, :-D které je na konci této rubriky. Volala mi proto, aby mi řekla, že je po operaci očí, a že zase může číst a že mě čte, :-D a že mi děkuje za to, jak píšu, :-D, že se jí to strašně líbí :-D a že mám talent od Boha, :-D a že nechtěla na křest přijít, protože mi nosí smůlu, ale že se tam byla podívat před začátkem, a zase rychle odešla, a že mi chtěla zavolat už dávno, :-D ale měla strach a ostych a trému a… zkrátím to!

:-D :-P 8-) :-) Deme spolu na kafe! :-) :-P 8-) :-D

Co jsem napovídala v Činoherním klubu v roce 2006- 2007

Ondřej Sokol, režisér, herec a překladatel divadelních her, přeložil- jak jinak- hru AMERICKÝ BIZON od DAVIDA MAMETA. Mimochodem, Ondřej Sokol je jediný muž, se kterým bych byla schopná strávit na pustém ostrově… no… třeba i měsíc!!! :-)

V této nádherné hře hrají jenom TŘI muži! Petr Nárožný, Michal Pavlata a Marek Taclík.

Zkoušení bylo sice těžké, ale příjemné, zapisovala jsem si vejšplechty, které jsem rozdávala při premiéře 26. 10. 2006 a k nim jsem přidávala mince s vyraženými bizony, které vyrobili klienti kolínské Diakonie Českobratrské církve evangelické, mí kamarádi.

Když jsem Markovi Taclíkovi říkala, že na premiéru přijde moje dcera Rita s přítelem, řekl, tý jo… to musí mít kluka…? :-)

Premiéra byla nádherná! Přijďte! STOJÍ TO ZA TO!

A protože jsem v Činoherním klubu jedna nápověda, přešla jsem hned po premiéře k panu režisérovi Martinovi Čičvákovi, který měl nedávno úspěšnou premiéru v Bratislavě- o G. Husákovi- a s jeho partou jsem zkoušela hru AMFITRYON.

http://www.cinoherniklub.cz/hry.php?id=168 od Moliéra. Premiéra byla 29. 11. 2006 a řeknu vám, úžasní jsou všichni! :-P

Mí kamarádi, klienti kolínské Diakonie Českobratrské církve evangelické, mi vyrobili opět zlom vazky! Tentokrát to nebyly mince s bizony, ale andělíčkové ze skořice, která provoněla celý Činoherák! :-)

A chcete vědět, co jsem donapovídala začátkem září 2007?

Hru HRDINA ZÁPADU, kterou napsal John Millington Synge. Režíroval ji opět Ondřej Sokol a řeknu vám, je to bomba! Jako ostatně všechno, co v Činoherním klubu napovídám! :-P Předpremiéru jsme odehráli koncem června a premiéra byla 10. 9. 2007.

Pak jsem zkoušela s režisérem Martinem Čičvákem. Ve hře A. P. Čechova Ivanov, hraje Marian Labuda, ze kterého jsem nemohla spustit oči, páč byl strašně milý, Dana Černá, Matěj Dadák, Radek Holub, Lenka Skopalová, Jana Břežková a další a další a další…

Premiéra byla začátkem listopadu 2007!

V prosinci začal zkoušet pan režisér Smoček hru Milana Kundery, která se jmenuje Ptákovina. Dlouho mě nechtěli, páč seděli u stolu a četli si to a já bych tam jenom otravovala… chci říct, že bych se tam otravovala… :-P

Předpremiéra byla v červnu 2008 a premiéra byla 19. září 2008.

:-P A v říjnu 2008 jsem zkoušela s Ondřejem Sokolem hru Bůh masakru!:-P

:-P Choďte do Činoherního klubu! :-P

:-] www.cinoherniklub.cz :-]

:-D Jsme nejlepší divadlo v EU! :-D

8-) 8-O A já jsem nejlepší nápověda na světě! Fakt! Jsem děsně dobrá! 8-) 8-O

P. S.
:-P Marečku, :-] Rita :-] už toho kluka od prosince 2007 nemá… :-P

RÁJ = SANATORIA KLIMKOVICE

Právě jsem zjistila, (a stydím se za to), že jsem nikam nedala webovky mého :-] ráje!!! :-] A protože bych tam v létě 2008 zase ráda jela – už podesáté- (kdo by se nechtěl vracet do ráje, že?), a už se nemůžu dočkat, pojďte se tam podívat se mnou!

:-] www.sanatoria-klimkovice.cz :-]

««« | 1 | … | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | »»»
design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2024