KDYŽ se řekne VYDANÉ KNIHY

Teď bych vám ráda představila všechny svoje knihy v pořadí, v jakém vychází od listopadu 2001.

Divadelní vejšplechty

DIVADELNÍ VEJŠPLECHTY (2001)

Odposlechnuté vejšplechty na zkouškách v Činoherním klubu. Nade všemi kraluje Petr Nárožný, proto mu je také tato kniha věnovaná. Jednou se ho novinář ptal, co říká tomu, že jsem mu knihu věnovala a Petr Nárožný odpověděl:
„Jsem tomu rád. Málokterý herec může říct, že mu byla věnovaná kniha. Já to říct můžu a je to hodně krásný pocit… Jsem herec, kterému byla věnovaná kniha.“

KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ

KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ (2002)

Najdete tady povídky o ženách, určené ženám i mužům. Ženy se pro muže svlékají, trápí, radují, pohrávají si s nimi, milují je, mstí se jim. Žijí s  nimi v dobrém i zlém.
V knize KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ najdete spiklenectví žen, i nevěry mužů. Sejdou se zde manželské páry mladé i starší. S dětmi i bezdětné. Manželství šťastná i manželství, končící rozvodem. V knize KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ najdete sami sebe.

KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE

KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE (2002)

Je to kniha povídek o lásce, žárlivosti, o samotě, o touze, o štěstí zamilovaných i neštěstí opouštěných, o naději a snech, o vítězstvích a prohrách.
KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE je kniha nejenom pro muže, kteří milují muže, ale i pro muže, kteří milují ženy.
Je i pro ženy, které milují ženy i pro ženy, které milují muže. KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE je kniha o lásce a láska patří všem.

KDYŽ MÁ ŠÉF PĚT ŽEN

KDYŽ MÁ ŠÉF PĚT ŽEN (2002)

Kniha ve vás vzbudí chuť, stát se buď jednou z šéfových pěti žen a nebo samotným šéfem. V knize KDYŽ MÁ ŠÉF PĚT ŽEN se přesvědčíte, že ráj si můžeme vytvořit i tady na zemi. Kniha KDYŽ MÁ ŠÉF PĚT ŽEN je napsaná podle skutečných lidí, podle skutečného obchodu, podle skutečné hospody a podle skutečného města.
Knihou KDYŽ MÁ ŠÉF PĚT ŽEN chce autorka poděkovat všem prodavačkám a prodavačům za to, že jsou.

KDYŽ SE ŽENA TOPÍ

KDYŽ SE ŽENA TOPÍ (2003)

Co se stane, když se čtyřicetiletá Martina začne topit v pocitech vlastní zbytečnosti a v depresích? Všimne si toho někdo? Pomůže jí někdo? Martina je úspěšná podnikatelka, je vdaná, má dospívající dceru, matku, chápajícího společníka ve firmě. A přesto je sama a touží po lásce a porozumění. Najde ji? Nebo se nakonec opravdu utopí?
To, co prožívá Martina, zná mnoho žen. To, co zná Martina, mnoho žen prožívá.
Román KDYŽ SE ŽENA TOPÍ je o ženě, která chodí mezi námi.

KDYŽ SI ŽENA SPLETE KOZLA

KDYŽ SI ŽENA SPLETE KOZLA (2003)

V knize jsou příběhy žen a mužů, které se skutečně staly. Jsou to příběhy laskavé i kruté, humorné i smutné. Zavedou čtenáře do divadla mezi herce, do vlaku za zamilovanými, představí zloděje dívčích srdcí i problémy v zaměstnání, přiblíží život s alkoholikem i to, jak je možné stát se bezdomovcem.
V knize KDYŽ SI ŽENA SPLETE KOZLA nechybí starosti s tloušťkou, s pomluvou, s dědictvím nebo s nevěrou.
V knize KDYŽ SI ŽENA SPLETE KOZLA si možná přečtete i o sobě.

KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE (2003)

Chcete vědět, co způsobil anonym? Chcete být svědkem nevěry na pracovišti, poznat zamilovaného beznohého či krutost vlastní ženy? Chcete poznat děti, KDYŽ SE ŽENA ROZVEDEkteré jejich matka chtěla zabít nebo dceru, která v patnácti letech našla svého otce? Chcete vědět, jak si nemocná žena poradí se sobeckou rodinou nebo jak kytice růží dokáže změnit život mnoha lidem? Tyto příběhy a mnoho dalších na vás čekají v knize KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE. Příběhy z knihy KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE nám nastavují zrcadlo skutečnosti, protože se staly lidem kolem nás. Možná se staly někomu, koho znáte. Možná se staly právě vám. S knihou KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE nebudete nikdy sami. S knihou KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE budete žít životy jiných.
S knihou KDYŽ SE ŽENA ROZVEDE vám bude dobře.

KDYŽ STARÉ DĚTI PLÁČOU (2003)

Povídky v sobě skrývají pohled do míst, která si střežíme. Jsou zde erotické vzpomínky dospělého muže na dětství. Hyenismus mezi umělci. Ostrov, kde žijí samé ženy.
KDYŽ STARÉ DĚTI PLÁČOUV knize povídek KDYŽ STARÉ DĚTI PLÁČOU nechybí láska ani smrt. Osudné omyly, které změní životy, se střídají s nevěrou a pomstou. Týrané ženy s osamělými muži. Je zde nenávist, žárlivost, samota i zklamání z lidí nám nejbližších.
V knize povídek KDYŽ STARÉ DĚTI PLÁČOU se najde každý z nás. Dospělí zde opravdu pláčou. Ale také tu nechybí humor, tolik typický pro knihy Ireny Fuchsové.
Kniha povídek KDYŽ STARÉ DĚTI PLÁČOU bude příjemným společníkem pro toho čtenáře, který je ochoten číst o věcech, o kterých se většinou nemluví…

KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH

KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH (2004)

Žárliví manželé, nevěrné ženy, sadistická sestřička, záletníci, lázeňští lháři, nešťastné lásky, osudová setkání, jaká můžeme zažít jenom v lázních, ale i lázeňské vejšplechty— to vše na vás čeká v knize KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH. Knihu KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH si rád přečte každý, kdo v lázních byl, ale i ten, kdo o lázních slyšel jen vypravovat. Kniha KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH vás zavede do lázeňského světa, který je jiný a v čem je jiný, to autorka moc dobře ví a ještě lépe o tom umí psát. Kniha KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH se stane vaším společníkem— nejenom v lázních.

KDYŽ MĚ DIVADLO SVLÉKLO DO NAHA

KDYŽ MĚ DIVADLO SVLÉKLO DO NAHA (2004)

Román KDYŽ MĚ DIVADLO SVLÉKLO DO NAHA, vás zavede do oblastního divadla. Koho by nelákalo nahlédnout do zákulisí? Lákalo to i osmatřicetiletou, čerstvě rozvedenou Simonu.
Nastoupila tam jako garderobiérka a během roku divadlo změnilo její život.
Kupte si knihu KDYŽ MĚ DIVADLO SVLÉKLO DO NAHA a dozvíte, kdo Simonu svlékl i kdo ji miloval…

KDYŽ JE MUŽ MOC HODNÝ

KDYŽ JE MUŽ MOC HODNÝ (2004)

V knize KDYŽ JE MUŽ MOC HODNÝ na vás čeká lhářka, manžel- tyran, trapas při milování, hypochondr, záletník, opuštěná žena. Do knihy KDYŽ JE MUŽ MOC HODNÝ, se vešel i tragický příběh dvojčat, zlodějka, potvora neteř, žena, která se vdala bez lásky. Kniha KDYŽ JE MUŽ MOC HODNÝ, vás zavede mezi skutečné příběhy. Možná tam naleznete i ten svůj…

KDYŽ SE ŽENY DOMLUVÍ (2005)

Čekají vás erotické povídky plné otázek! Je herec Mako opravdu impotentní? Co se stalo v tunelu? Kdo si dává podivné inzeráty? Co všechno se dá dělat na balkoně? KDYŽ SE ŽENY DOMLUVÍJak píchá čaj? Vezme si starý mládenec prostitutku?
KDYŽ SE ŽENY DOMLUVÍ— Čekají vás erotické povídky plné humoru! Zaškrtí herec Holzman kolegyni na jevišti? Kdo píše erotické povídky? Za co může režisér? Kdo vyhazuje jídlo z okna? Co trápí sekretářku v erotické redakci? KDYŽ SE ŽENY DOMLUVÍ— Čekají vás erotické povídky plné nečekaných zvratů! Proč je vysoký účet za telefon? Po čem touží stárnoucí žena? Kdo je tajemná bordelmamá? Najde rekvizitářka lásku? Co se stalo na parníku novomanželům? Kdo potřebuje k milování komín?

KDYŽ NEMÁM, CO JSEM NECHTĚLA (2005)

KDYŽ NEMÁM, CO JSEM NECHTĚLA

Co nemá stárnoucí herečka pražského Divadla AAA? Jsou všechny herečky stejné mrchy, jako ona? Proč je taková? Jsou takoví všichni od divadla?
KDYŽ NEMÁM, CO JSEM NECHTĚLA — V této knize je nejenom román o herečce z Divadla AAA, ale i povídky z doby hereččina mládí. V minulosti, staré několik desítek let, možná najdete odpověď i na své otázky.
KDYŽ NEMÁM, CO JSEM NECHTĚLA — O hercích, o divadle, o filmu. O láskách, o těhotenství, o potratech, o emigraci, o nevěrách, o nenávisti, o touze a snech, o životě žen a mužů v sedmdesátých letech a o životě žen a mužů v roce 2005.

KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT

KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT (2005)

Přečtete si o šéfové, která obtěžovala své podřízené kolegy, o potvoře, která se vdala bez lásky, o dívce, která žila v azylovém domě, o tom, co způsobila esemeska, o ženě, která chtěla zhubnout a o jiné, která zhubnout nechtěla.
Do knihy KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT se vešel i příběh o tajemném ctiteli, o rodinném tyranovi, o spokojené rekvizitářce, ale i o úplatkářské sousedce.
Kniha KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT vás zavede mezi skutečné příběhy. Možná tam naleznete i ten svůj…

KDYŽ ANNA UTEKLA

KDYŽ ANNA UTEKLA (2006)

Kniha povídek o mužích a ženách kolem nás. Kniha KDYŽ ANNA UTEKLA vám představí ušlápnutého pana profesora, arogantního fotografa, lázeňskou lásku, týranou ženu, ale i ženu, která zmlátila svého manžela. V knize KDYŽ ANNA UTEKLA na vás čeká všemocný podnikatel, dívka na vozíku, studentka— striptérka, ženatý milenec, prodaná manželka, romská přítelkyně, bratr homosexuál, parta v hospodě, matka prostitutka a další postavy ze života kolem nás. KDYŽ ANNA UTEKLA je kniha povídek, ve kterých se možná dostanete tam, kde to ještě neznáte…

KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE

KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE (2006)

V knize KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE na vás čeká herec, co dostal padáka, nepřátelství dvou sester, nevěrný manžel i zamilovaný basketbalista! Kniha KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE, vám představí prolhaného básníka, lásku z kupé, ale i ex-manžela, který se mstí! KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE je kniha plná příběhů, které možná potkaly i vás! Kniha KDYŽ SE ŽENA NAŠTVE vás pobaví, potěší a možná i pomůže, když vám bude smutno.

KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM

KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM (2006)

V letech 1969 — 1986, kdy vznikaly povídky z knihy KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM, se lidé milovali a rozcházeli. Jako dnes. Žili a umírali. Jako dnes. V knize KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM jsou lidé zlí i dobří, hloupí i chytří. Jako dnes. V době, KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM, lidé odcházeli za hranice. Jako dnes. Ale nevraceli se. V době, KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM se vrátit nesměli.

KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA

KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA (2007)

Dvacet devět povídek vám představí vražedkyni, manželství ve třech, tatínka, který loví ženy na svého malého syna, rozvody, které se nekonají, lásky, kamarádky, které pomáhají a další osudy lidí, kteří možná bydlí vedle vás…KDYŽ ŽENY MAJÍ SVÉ DNY

KDYŽ ŽENY MAJÍ SVÉ DNY (2007)

Povídky plné žen i mužů, povídky o špatných i dobrých lidech i dnech, povídky o lidech, kteří mají své dny celý život i o těch, kteří na své dny teprve čekají.

Časy se mění. V případě vydávání mých knih jsem se změnila já a šestiletou smlouvu s nakladatelství Erika jsem neprodloužila. :-)

Moje devatenáctá kniha KDYŽ ŽENY MAJÍ SVÉ DNY, která vyšla na podzim 2007, je poslední kniha vydaná v nakladatelství Erika.

Od dubna 2008 vychází mé knihy u pana nakladatele Ing. Bronisława Ondraszka v nakladatelství Beskydy.

Vše o něm se dozvíte v rubrice KDYŽ se řekne můj nakladatel nebo na www.regionpoprad.sk

KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH

KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH (duben 2008)

Najdete zde záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, zapřísáhlé staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, trapasy, rozchody, lásky, nedorozumění, nevěry i osudové náhody. Stanete se čtenáři, ale můžete se stát i herci. V knize je totiž i divadelní hra KDYŽ SE V LÁZNÍCH (NE)DAŘÍ HOUBÁM.


KDYŽ ŽENA PROSÍ O POTRAT

KDYŽ ŽENA PROSÍ O POTRAT (květen 2008)

Ani u jedné povídky se nebudete nudit. Je mi můj muž nevěrný? Proč moje žena lže? Přijede dcera z Ameriky? Do koho se zamiloval můj syn? Proč na mě řidiči blikají? Vyhraji sázku s dcerou? Zrušené zásnuby. Láska ve vlaku. Děti z cizí planety. Mrazák, který uplaval při povodních. Rozvod kvůli mrkvi. Tato kniha se chce stát vaším kamarádem. A stane se jím, uvidíte...


KDYŽ JSEM POTKAL ANDĚLA

KDYŽ JSEM POTKAL ANDĚLA (listopad 2008)

Kniha je plná povídek. O pedantovi, kterého vyléčila pastelka, o chytré kolii a ukradeném rotopedu, o archiváři s berlemi i o výletu do Moskvy, o lásce ke spisovateli, o zamilovaném vdovci i o vdovci, který se stal Mikulášem, o nešťastných i šťastných láskách. Bude vám s ní dobře, věřte mi!


KDYŽ JE KOLO V KUFRU

KDYŽ JE KOLO V KUFRU (květen 2009)

Dvacátá třetí kniha je opět plná povídek - o politikovi i zbabělém hrdinovi, vynalézavé manželce, tyranském zahrádkáři, zneužívané holčičce, o synovi, který se vrátil, o manželovi, který zahnul, o lásce bez šance i o zlé tchyni. Až pojedete na dovolenou, nechte si na tuhle knihu místo v kufru …


KDYŽ DIVADLO SUNDÁ MASKU

KDYŽ DIVADLO SUNDÁ MASKU (říjen 2009)

Dvacátá čtvrtá kniha KDYŽ DIVADLO SUNDÁ MASKU, vás ve svých povídkách zavede do zákulisí divadla. Čekají na vás divadelní intriky, divadelní tragédie, divadelní lásky, divadelní nenávist, divadelní přátelství, ale i vejšplechty ze zkoušek v Činoherním klubu.
KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE

KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE, vyšla poprvé v roce 2002

Protože je o ní stále velký zájem, vychází ve druhém vydání.
  Čeká na vás pětadvacet povídek, ilustrovaných Martinem Foretníkem. Čeká na vás láska, nenávist, žárlivost, nevěra, rozchody i první zamilování, problémy s milenci, s rodiči, s dětmi. Čeká na vás možná i váš příběh.


KDYŽ SYN PÍŠE LÍP NEŽ MÁMA

KDYŽ SYN PÍŠE LÍP NEŽ MÁMA (konec dubna 2010)

Kniha povídek KDYŽ SYN PÍŠE LÍP NEŽ MÁMA popisuje ženy a muže, malé i velké, dobré i zlé, šťastné i smutné, popisuje je ze všech stran, ve dne i v noci, v různých chvílích. Kniha KDYŽ SYN PÍŠE LÍP NEŽ MÁMA vám nabízí povídky dvou generací, lepšího syna a horší mámy.


KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY

KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY (červen 2010)

Kniha povídkových fejetonů, KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY, vás zaujme pestrostí, s jakou autorka popisuje svou každodennost – ať už je to dojíždění vlakem z Kolína do Prahy, nebo zkoušky v Činoherním klubu, setkání s různými lidmi, zážitky z klimkovických lázní nebo rodinné příběhy.


KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH

KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH (druhé vydání září 2010)

Druhé vydání knihy KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH si rádi přečtou nejenom ti, kdo v lázních byli, ale i ti, kdo o lázních slyšeli jen vypravovat. Co na vás čeká?

Žárliví manželé, nevěrné ženy, sadistická sestřička, záletníci, lázeňští lháři, nešťastné lásky, osudová lázeňská setkání, ale i lázeňské vejšplechty…KDYŽ SE ZAMILUJE MUŽ POŠŤÁCKOU LÁSKOU

KDYŽ SE ZAMILUJE MUŽ POŠŤÁCKOU LÁSKOU (listopad 2010)

Povídky v knize KDYŽ SE ZAMILUJE MUŽ POŠŤÁCKOU LÁSKOU voní tajemstvím zalepené obálky. KDYŽ SE ZAMILUJE MUŽ POŠŤÁCKOU LÁSKOU je kniha, která vám přinese skoro vše, co nosí pošťačky a pošťáci ve svých brašnách…

Autorem obálky je kreslíř Jiří Novák, můj kolínský kamarád.


KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY II.

KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY II. (červen 2011)

Pro obrovský zájem čtenářů o knihu povídkových fejetonů, KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY, vyšlo v červnu 2011 pokračování, KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY II. Čekají na vás kapitoly, které už znáte, např. Lidé kolem mě. Činoherní klub. Dojíždění. Moje rodina. Lázně. A jsou zde i kapitoly nové, např. Spisovatelka a Kolínské divadlo. Při čtení této knihy budete opět překvapeni pestrostí, s jakou autorka popisuje naši každodennost, kterou všichni známe…


KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ

KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ (podzim 2011 - druhé vydání)

Tato kniha vyšla poprvé v roce 2002, a už tehdy se pro velký zájem čtenářů dělal její dotisk. Ženy se v ní pro muže svlékají, trápí je, pohrávají si s nimi, milují je, i se jim mstí. Žijí s nimi v dobrém i zlém. Najdete zde spiklenectví žen, i nevěry mužů. Manželské páry mladé i starší. S dětmi i bezdětné. Manželství šťastná i manželství, končící rozvodem. V knize, KDYŽ SE ŽENA SVLÉKÁ, možná najdete i sami sebe.KDYŽ ALEŠ NOSÍ MOJI SUKNI ANEB TŘIASEDMDESÁT MÝCH STŘÍBRNÝCH BLOGŮ

KDYŽ ALEŠ NOSÍ MOJI SUKNI ANEB TŘIASEDMDESÁT MÝCH STŘÍBRNÝCH BLOGŮ (červen 2012)

Moje devětadvacátá kniha je kniha s dlouhým názvem, ale také s dlouhou řadou pohledů na život, na muže, ženy, děti, na lásku, na stáří, na vraždy, na manželství, na dojíždění, na herce, na novináře, na politiky, na otce a dcery, na rozvedené muže a jejich děti atd. V této knize si každý z vás určitě svůj blog najde...KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA

KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA (prosinec 2012 – druhé vydání)

V knize KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA, je dvacet devět povídek, ve kterých je schovaná nejenom vražedkyně, ale i přítel s ďubíky, manželství ve třech, prolhaná dcera, i tatínek, který loví ženy na svého malého syna. S knihou KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA, si domů přinesete rozvody, které se nekonají, lásky, které umírají, ale i kamarádky, které pomáhají. KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA, je kniha, ve které se dějí zázraky, drbny drbají, pošťáci se zamilovávají a hurikán Rita řádí.KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ

KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ (červen 2013)

KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, je román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, byl napsán před dvaceti lety, pod pracovním názvem, KDYŽ JSME VŠICHNI MĚLI DOMA KOMOUŠE.KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT

KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT (2. vydání, prosinec 2013)

Kniha povídek, KDYŽ CHCE ŽENA ZHUBNOUT, vychází po osmi letech podruhé. Její první vydání v roce 2005 bylo okamžitě rozebrané, a protože zájem čtenářů o ženu, která chce zhubnout, neustal ani po letech, držíte právě teď ve svých rukou, vydání druhé.

A pokud některé čtenářky budou chtít opravdu zhubnout, najdou v této knize zaručený recept, který úspěšně vyzkoušela i sama autorka.

Mikuš, Julie, Josef, Katka, Petr, Klárka, Karel, Irena, Hana, Rudolf, Marie, Alenka, Ladislav, David, Adélka...

Mikuš, Julie, Josef, Katka, Petr, Klárka, Karel, Irena, Hana, Rudolf, Marie, Alenka, Ladislav, David, Adélka… (červen 2014)

Třicátá první kniha Ireny Fuchsové, je pro malé, větší i velké čtenáře. Jmenuje se pestře: Mikuš, Julie, Josef, Katka, Petr, Klárka, Karel, Irena, Hana, Rudolf, Marie, Alenka, Ladislav, David, Adélka…
Čtěte a uvidíte, že to, co prožije desetiletý Mikuš Kopřiva z Kolína, od 5. prosince 2012 do 5. listopadu 2013, je stejně pestré.KIEDY KOBIETA NIE MÓWI O ABORCJI

KIEDY KOBIETA NIE MÓWI O ABORCJI (červen 2015)

Když žena prosí o potrat, vyšlo v roce 2008. V červnu 2015, vyšla tato kniha i v Polsku, pod názvem: Když žena nemluví o potratu.

Ani u jedné povídky se nebudete nudit. Je mi můj muž nevěrný? Proč moje žena lže? Přijede dcera z Ameriky? Do koho se zamiloval můj syn? Proč na mě řidiči blikají? Vyhraji sázku s dcerou? Zrušené zásnuby. Láska ve vlaku. Děti z cizí planety. Mrazák, který uplaval při povodních. Rozvod kvůli mrkvi. Tato kniha se chce stát vaším kamarádem. A stane se jím, uvidíte...

CO ŽENA NIKDY NEŘEKNE A MUŽ NIKDY NEUDĚLÁ

CO ŽENA NIKDY NEŘEKNE A MUŽ NIKDY NEUDĚLÁ (červenec 2015)

Pokud jste zvědaví, co žena nikdy neřekne a muž nikdy neudělá, nezbude vám nic jiného, než si přečíst knihu, CO ŽENA NIKDY NEŘEKNE A MUŽ NIKDY NEUDĚLÁ.

Pokud budou mít muži občas při čtení pocit, že straním ženám, budou mít pravdu.

Pokud budou mít ženy občas při čtení pocit, že straním mužům, budou mít pravdu také.

SLOVENSKO - ČESKÉ HOVORY

SLOVENSKO - ČESKÉ HOVORY
JOZEF BANÁŠ - IRENA FUCHSOVÁ (leden 2017)

Můj nakladatel Bronislaw Ondraszek kladl nám dvěma dva roky otázky a my na ně odpovídali. Výsledek je více než zajímavý.

 

 

 

 

Přeju svému panu nakladateli Bronisławu Ondraszkovi,

aby měl se mnou dobré roky!

:-( :-( :-( JAK JSEM SE NESTALA SPISOVATELKOU :-( :-( :-(

Vám, co budete číst moje povídání o tom, jak jsem se nestala spisovatelkou, bych chtěla říct, že už „spisovatelkou“ jsem.

Když se vyměnilo vedení Obce spisovatelů, byla jsem požádána novým vedením, abych si dala přihlášku znovu. Učinila jsem tak a koncem roku 2014 jsem se s členským číslem 1118, stala členkou Obce spisovatelů České republiky.

KAM JSEM SE TO DOSTALA, MAMINKO?

V listopadu 2006 jsem si v novinách všimla upozornění na literární soutěž CENA JOSEFA ŠKVORECKÉHO. Do soutěže prý budou zařazeny knihy vydané od podzimu 2006 do jara 2007. Tak jsem si řekla, že tam pošlu knihu KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM. A začala jsem se shánět po dalších informacích. Marně. :-(

Napadlo mě, že by to třeba věděli u spisovatelů. Našla jsem si stránky www.obecspisovatelu.cz, a když už jsem na nich byla, napadlo mě, že kdybych byla členem, 8-) pravděpodobně bych se o různých soutěžích dovídala bez problémů. Tak jsem jim poslala následující mail:

Teď jsem se poprvé podívala na stránky Obce spisovatelů- možná proto, že mám v tašce svou sedmnáctou knihu (www.kdyz.cz), kterou tahám na trase Kolín- Praha ve vlaku, když jedu napovídat do Činoherního klubu, nedívám se do ní, jenom ji chci u sebe mít… koukala jsem, kdo všechno je členem a napadlo mě, že bych se mohla stát také členkou. No, tak počkám, jestli se mi někdo zpátky ozve. Hezké dny přeju. Irena Fuchsová**

8-) Odpověď přišla brzy: 8-)

Vážená paní Fuchsová,
momentálně nám nejde e-mail (odpovídám z domova), až půjde, pošlu Vám přihlášku do OS, po vyplnění ji vrátíte a přiložíte na ukázku dvě knihy. Nezapomenu na Vás. Zdraví Lída Zvoníčková**

Tak jsem počkala na přihlášku, vyplnila ji, přidala k ní dvě knihy a poslala jsem to. Čekala jsem. 7. února mi přišel tento dopis:

Vážená paní Fuchsová, Rada Obce spisovatelů na svém zasedání 5. února 2007 nepřijala :-( 8-O Vaši přihlášku do Obce spisovatelů. Srdečně zdraví Lída Zvoníčková sekretářka OS.

No, a protože jsem neposedný diblík, poslala jsem na OS následující mailík:

Milá paní Zvoníčková, děkuju vám za zprávu, že moje přihláška do Obce spisovatelů nebyla přijatá, :-( ale mám ještě jednu prosbu. Zajímalo by mě proč. 8-) Chci si to dát na své webovky, 8-O 8-O 8-O kam dávám podobné věci a jenom napsat, že rada Obce spisovatelů nepřijala moji přihlášku, mi přijde dost blbé. :-) Můžete mi také napsat, kdo v té radě je? :-( A kdo tam byl na zasedání 5. února 2007? :-( Dost otázek, co? Doufám, paní Zvoníčková, že za odpovědi na ně nebudete potrestána smrtí zadušením 8-O 8-O od regálem knih nepřijatých autorů, který na vás Rada Obce spisovatelů svrhne… :-(

Hm… to se mi povedlo… :-) :-) :-)

Zdraví vás Irena Fuchsová

Odpověď mi dodnes nepřišla.

Tak, a byla jsem zase na začátku. Ano, dozvěděla jsem se, že nejsem hodna být členkou OS, :-) ale o soutěži CENA JOSEFA ŠKVORECKÉHO vím zase prd! :-( Pak jsem se ale konečně někde náhodou dočetla, že ji pořádá SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA JOSEFA ŠKVORECKÉHO. www.lit-akad.cz Takže jsem tam 11. dubna 2007 poslala knihu a přiložila k ní tento dopis:

Vážení pořadatelé,
posílám Vám do soutěže CENA JOSEFA ŠKVORECKÉHO svou knihu „KDYŽ ŘEKA TEKLA POD LEDEM“, která vyšla v listopadu 2006.
ODSTRAŠUJÍCÍ 8-O 8-O 8-O UPOZORNĚNÍ:
Začátkem tohoto roku jsem se začala o tuto soutěž zajímat a dostala jsem se až na webové stránky Obce spisovatelů. I napadlo mě, se sedmnácti vydanými knihami, s pořadníky, které na mě jsou v knihovnách, 8-O a s dvaceti besedami, :-D které jsem měla a mám v březnu a v dubnu v knihovnách po celé zemi, :-D že bych se mohla stát členkou Obce spisovatelů, abych byla lépe informovaná o literárním dění v naší zemičce, ale hlavně o této soutěži!
A nebyla jsem přijatá. :-( Rada Obce spisovatelů na svém zasedání 5.2.2007 moji přihlášku nepřijala- a dvě knihy, které jsem poslala jako součást přihlášky, zpátky nevrátila. :-( Vsadím se, že na ně jsou v Obci pořadníky…
:-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D
Takže jsem se vlastně díky Vaší soutěži dozvěděla, že nejsem spisovatelka, :-( a když už jsem z tohoto zjištění měla těžké deprese 8-O (v depresích se mi dobře píše- výsledek je nejenom můj osobní ediční plán do roku 2010, ale i zaplněné rukopisy novými povídkami), rozhodla jsem se, že právě proto Vám svoji knihu do této soutěže pošlu. Ale protože jsem v podstatě dobrák, napsala jsem vám toto Odstrašující upozornění, abyste věděli a knihu nečetli, ba rovnou ji ze soutěže vyřadili a používali ji jako odstrašující příklad 8-O 8-O studentům, jak se psát nemá! Přeju Vám krásné dny a radostné, protože určitě jednoduché vybírání! 8-O 8-O 8-O Irena Fuchsová

14. 4. 2007 mi přišla tato odpověď:

Vážená paní,
za Vaše problémy s Obcí spisovatelů Literární akademie nemůže. :-( Regule Ceny Josefa Škvoreckého bohužel neumožňují přihlášení do soutěže ze strany spisovatelů ani nakladatelů. 8-O :-(
Takže Vám jménem LA děkuji za knihu do naší knihovny a ironický dopis. :-(
S úctou Mgr.Václav Krištof, jednatel a tajemník soutěže :-(

Protože, jak jsem už napsala, jsem neposedný diblík, odpověděla jsem toto:

Děkuju za odpověď, pane Krištofe.
Ano, můj dopis byl ironický, ale za 1) domnívám se, že úsměvně ironický a za 2) ani mě nenapadlo z něčeho vinit LA! Proboha… 8-O 8-O 8-O pokud jste to tak pochopil, tak se omlouvám a příště si dám větší pozor… asi už stárnu…
A Obec spisovatelů versus Irena Fuchsová nepovažuju, prosím, za problémy. Proč? :-)
Přeju příjemné dny! Irena Fuchsová

No, tak to bychom měli… Kam jsem se to dostala, maminko?

PONAUČENÍ:

Abych příště nemusela složitě pátrat po 8-O podobných 8-O podivných 8-O soutěžích, 8-O objednala jsem si předplatné Literárních novin www.literarky.cz

Nicméně… nicméně… mi stejně něco vrtá hlavou. Kdo vybírá účastníky do :-x soutěže CENA JOSEFA ŠKVORECKÉHO, :-x když, cituji 8-O pana Krištofa 8-O :

„Regule Ceny Josefa Škvoreckého bohužel neumožňují přihlášení do soutěže ze strany spisovatelů ani nakladatelů?“

Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo? Kdo?

:-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D

P.S. Začátkem května 2007 se na webových stránkách LA objevily podmínky soutěže, členové poroty atd. atd. Ale protože jsem už KAM JSEM SE TO DOSTALA, MAMINKO? měla napsané a přijde mi to dost :-) :-D 8-), tak jsem to sem dala…

No co… :-D jsou to přece MOJE stránky… :-D

Dopsáno po týdnu, páč mám dlouhý vedení:

:-D Víte CO mi došlo? Všimli jste si, co mi napsal Mgr. Václav Krištof, jednatel a tajemník soutěže? :-D

…Takže Vám jménem LA děkuji za knihu do naší knihovny…

:-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D 8-) 8-O :-x :-( :-) :-D

No, aspoň, že se kamarádi baví. Například Martin Hattala, spisovatel :-D a doktor 8-O z Přelouče. Vydal v nakladatelství PRAGOLINE knihu Milenka nejvěrnější :-) a teď mu tam vyšla kniha Plavkyně nejmilejší. Doufám, že příští kniha bude Fuchsena nejkrásnější:-x

design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2024