KDYŽ se řekne SKANDÁL

JAK BYCH TÉ SAŠENCE JENOM POMOHLA?

Každý rok v létě se spolu potkáváme v lázních, už několik let, za tu dobu z ní vyrostla nádherná, černovlasá holka, a já si loni poprvé uvědomila, že bude mít problém seznámit se s klukem. Je totiž na vozíčku a vozí ji maminka. Všude…

Tu chvíli, kdy jsem si to uvědomila, si pamatuju i teď. Před rokem seděla Sašenka na kolonádě, maminka jí šla koupit zmrzlinu, potkaly jsme se, pozdravily, ona si pak šla stoupnout do malé fronty, a já šla dál a koukala jsem na usměvavou, krásnou Sašenku, u které se zastavil stejně usměvavý a krásný mladík z Jemenu, který v lázních pracoval na brigádě jako tlumočník pro arabské pacienty.

Věděla jsem o něm, že u nás studuje a byl mi sympatický svým úsměvem, tím, jak nás všechny zdravil, a teď i tím, jak na Sašenku zamilovaně koukal. Ano, koukal na ni zamilovaně! Je mi dost let na to, abych zamilovanost poznala. Cítila jsem z něj touhu pohladit ji po vlasech, políbit ji, prostě se jí aspoň na chvíli dotknout!

A Sašenka jeho touhu cítila také, protože touhu mužů poznají všechny ženské, mladé i staré, nepolíbené i ty životem už okoralé. Ona je totiž ta vaše touha jako malý zázrak, víte, pánové? Malý zázrak je to, vidět vás zamilovaně koukat, a když nota bene koukáte na nás, mění se malý zázrak v zázrak obrovský!

Sašenka ten obrovský zázrak cítila, a i proto byla v tu chvíli ještě krásnější. Přímo rozkvetla! Něco si tiše říkali, a já se podívala ke krámku se zmrzlinou a přála si, aby se tam stala nějaká katastrofa, například aby někdo vykoupil před Sašenčinou maminkou VŠECHNU zmrzlinu a ona by musela čekat, až se udělá nová a ti dva mladí lidé by si stačili říct aspoň něco, ale žádná katastrofa se nekonala, maminka Sašenky se už se zmrzlinou vracela, podala ji Sašence, vzala vozík a řekla, že se teď obě musí jít rozloučit s někým, kdo právě odjíždí domů a čeká na ně před recepcí a milou Sašenku od mladíka se zamilovaným pohledem odvezla.

A takhle to bude pořád, pomyslela jsem si. Maminka nedá Sašence možnost volby. Bojí se o ni, bojí se, aby nebyla zklamaná, a proto ji radši před všemi potencionálními nápadníky odveze. A Sašenka nemůže nic dělat, protože nemá v rukou dost síly, aby si s vozíkem zajela tam, kam by chtěla…

Za pár dnů jsem z lázní odjížděla, popřála jsem Sašence, která s vyznamenáním odmaturovala a v září nastupovala na VOŠ sociální, aby se jí na škole líbilo, a podala jsem si ruku s maminkou. Měla jsem sto chutí jí říct, aby občas nechala Sašenku chvíli samotnou, aby ji nechala krásnět v zamilovaných pohledech mladých mužů, ale neřekla jsem nic. Nešlo to.

V průběhu roku jsem si na Sašenku vzpomněla pokaždé, když jsem viděla dívku na vozíku, který vezl mladý muž, pokaždé jsem si vzpomněla na Sašenku, kterou její maminka určitě s láskou, nicméně nemilosrdně odváží od zamilovaných pohledů…

Když jsem letos přijela do lázní, první, koho jsem viděla, byla Sašenka s maminkou. Letos to mamince řeknu, rozhodla jsem se, musím jí říct, že Sašenka potřebuje trochu volnosti, samoty, svobody, musím jí říct, že ji nemůže pořád odvážet někam, kam Sašenka třeba nechce!

Druhý den jsme se sešly v šatně před bazénem, naše skupina se svlékala do plavek, druhá skupina se z plavek svlékala a utírala se, bylo nás kolem skříněk plno, ženy si povídaly, smály se, a já toho veselého hluku využila a odvážně jsem se Sašenky zeptala, co kluci. Zarazila se a podívala se na maminku. I ta se zarazila. Bylo mi trapně. Že jsem radši nemlčela.

„Řekneme jí to,“ zeptala se maminka a Sašenka se rozzářila a přikývla. „Sašenka se před týdnem vdala, nevěděly jsme, že nám lázně přijdou tak brzy, tak jsme musely jet…“

Když viděly, jak se tvářím, obě se rozesmály.

„Ukážeme vám fotky ze svatby,“ řekla Sašenka a tvářila se strašně šťastně, stejně šťastně jako před rokem, když na ni zamilovaně koukal ten mladík z Jemenu.

Kdepak je mu konec? A jestlipak je tahle láska aspoň trochu taková, jakou Sašence sliboval jeho zamilovaný pohled? V tu chvíli jsem si všimla, že má maminka na ruce nějaké zranění.

„Co se vám stalo?“

Sašenka se na maminku podívala a odpověděla mi za ni.

„To má babička od narození.“

Zdálo se mi, že jsem špatně slyšela. „Babička?!“ Opět se obě rozesmály.

„Dcera Sašenku opustila, když se narodila. Tak jsme si ji s manželem adoptovali. Manželovi říkala tati, on to chtěl, říkal, mám tři děti, a ty jsi moje čtvrté, které mám s babičkou. Já totiž nechtěla, aby mi říkala mami. Maminka je jenom jedna, i když ji opustila…“

Pak jsme šly do bazénu a já koukala, jak sestřička dává Sašenku zvedákem do vody a maminka – babička jí pomáhá, a říkala jsem si, vidíš, a tys přemýšlela, jak bys Sašence pomohla a ona je už vdaná… Určitě ji má rád a ona má ráda jeho. Je vdaná, už tvoji pomoc nepotřebuje. Všechno je v pořádku!

Ale stejně mi, nevím proč, ležel v hlavě ten mladík z Jemenu. Vzpomínala jsem na tu chvíli před rokem, kdy oba zkrásněli, aby vzápětí babička Sašenku z jeho zamilovaného pohledu odvezla…

A bylo mi to líto.

Když mi Sašenka s babičkou ukazovaly odpoledne svatební fotografie, uviděla jsem na nich nádherný, šťastný pár. Oba byli v bílém.

:-] Sašenka i mladík z Jemenu… :-]

Webové stránky Sašenky:

http://www.milacku.webs.com/

Fejeton je z knihy KDYŽ SE ŘEKNE FUCHSOVINY, která vyšla v roce 2010.

 

ZPĚT NA VŠECHNY SKANDÁLY

komentáře k tomuto článku:

Komentáře už fungují! (Irena Fuchsová, 1.10.2009 09:10)

Zkouška: tři dva jeden… teď!

Chápat a upozorňovat aneb díky (Petule, 2.10.2009 14:10)

Tři,dva,jeden…teď! Děkuju za tento článek. Budiž mi útěchou, že existují lidé jako vy, kteří si již zmíněnou problematiku uvědomují.

Člověk,který je závislý na asistenci, si přeje být sám. Jenže, jak to provést?Nijak jinak, než to prostě říct nahlas…

Problém s navázáním vztahu JE. Nojo…

Babička mne pobavila. A Saša s mladíkem z Jemenu dojala.

Jen tak dál, upozorňovat!Lidem, kteří si navyknoum to nedojde…díky za handicapované.:))

Peťulko... (Irena Fuchsová, 2.10.2009 20:10)

… někteří zdraví, a je jich většina, neví to, co ví každý postižený, tedy i já a vy.

My postižení máme duši zdravou! My se vidíme za všech okolností jako zdraví! My jsme totiž zdraví! Berte nás tak, prosím, i když jsme postižení!

Krásná květin vůně (Petule, 7.10.2009 12:10)

Tak se jmenuje kniha, která mi leží v šuplíku a kterou, pokud to půjde, někdy v budoucnu chci vydat- kdy, netuším. Napsala jsem to takto: " Tvůj život je velká zahrada. V té zahradě je spousta květin, spousta překážek a dnů, ke kterým můžeš a občas i musíš přivonět-překonat je. Až teprve potom, když znáš všechny vůně, se můžeš rozhodnout, která voní hezky-a která naopak ne, ale nezapomeň-jiným tvá vyvolená květinka vonět nemusí, zatímco tu, kterou jsi zavrhl, mohou ostatní zalévat a pěstovat." Naprosto s vámi souhlasím!

A já zase souhlasím s vámi! (Irena Fuchsová, 7.10.2009 23:10)

Peťulko, vy jste hóóódně chytrá slečna a vaše webovky jsou hóóódně dobré! :-)

http://www.petaf.estranky.cz/

Zase ty úhly!:) (Petule, 8.10.2009 16:10)

Děkuju Vám. Jste jednou ze skupiny A. Ty béčkoví si myslí opak, ale je to jejich názor a já si zase mohu říkat, že sbírám jen ty vonící kytky a ty druhé, z těch se učím. Nicméně, opět díky-do vázy mi přibyla jedna další krásná květinka.

Já vás mám... (Irena, 8.10.2009 23:10)

… ve váze už 14 dní!!! :-)

A... (petule, 11.10.2009 18:10)

…jsem pořád čerstvá?:D Á, jak mě baví tu knížku psát…jsem na straně 82…budou tam krásný obrázky…jé..já se těšim…nejsem samolibá?

Ne, nejste samolibá! (Irena, 11.10.2009 23:10)

Taky se chválím. Když napíšu novou povídku, říkám, napsala jsem nádhernou povídku! A proč bych to neřekla, když JE nádherná? :-) Ve vaší knížce určitě nebudou jenom krásný obrázky, že ne? :-)

Samosebou,že ne... (Petule, 12.10.2009 16:10)

Uklidnila jste mě,díky.A ne, nebudou tam jen nádherný obrázky, protože to nebude JEJÍ knížka, ani moje, ale NAŠE.Ta ona totiž krásně maluje, tak ji využiju,a já píšu, tak tam budou krásný obrázky od NÍ a mnou schválené povídky ode MNE :)

Vážená paní Fuchsová, (prof Radko Slánský,Kroměříž, 19.10.2009 15:10)

rád bych se Vás zeptal,co jste říkala mimořádnému ohlasu čtenářů na kapitolu „Zpackaná loupež“ od Vašeho syna Filipa,kterou napsal v rámci soutěže „Blogový román s Michalem Vieweghem“ na internetových stránkách iDNES?Dále by mě zajímalo,zda ve Vaší společné knize,která vyjde příští rok na jaře,bude i povídka Vašeho syna s názvem „Maminka“,která na nedávno skončeném festivalu amatérského psaní v Chicagu,získala hlavní cenu čtenářů,když pro ni hlasoval absolutně nejvyšší počet čtenářů v dosavadní historii festivalu.Při­pomínám,že tento festival pod názvem „Write it !“ se koná již od roku 1972 a pro povídku Vašeho syna hlasovalo rekordních 48 000 amerických čtenářů.Děkuji za odpovědi.S poz­dravem R.Slánský.

Můj syn je génius... (Irena Fuchsová, 19.10.2009 21:10)

… to mu říkám už několik let, a také mu říkám, ty blbečku, koukej psát! :-)

Nedivím se ničemu, pane profesore, co se kolem jeho povídek děje, a jsem připravená i na to, co se teprve bude dít, až vyjde naše společná kniha, KDYŽ SYN PÍŠE LÍP NEŽ MÁMA. A to Filip opravdu píše!

Maminka v této knize, samozřejmě, zařazena bude.

Děkuju vám, pane profesore, za váš příjemný dopis, nicméně bych se vůbec nedivila, kdyby ho psal můj geniální syn… :-)

Kniha:) (petule, 25.10.2009 13:10)

knížka napsána, ilustrace ve vývoji, „vydavatel vyřešen“: http://www.postizenedeti.cz/content/peta-s-dmo-pise-knihu

…a plán trochu změněn, s dispozici bude dřív,pokud se dostanu do Litvínova za ilustrátorkou :).

a nové stránky :www.peti95.pismenkuje.cz :)))

Už jsem si říkala, co s vámi je?! (Irena Fuchsová, 25.10.2009 18:10)

Fakt že jo, Peťulko! :-) Teď jsem se šla sem podívat, a ejhle, dopisek! Všechny odkazy dám na webovky! Super, gratuluju, držím pěsti a na knihu se těším! Bude v knihkupectvích nebo na internetu?

dostání knihy (petule, 26.10.2009 18:10)

Hm,budu ji zasílat poštou :), jak to dělala Žlababa na PD :)).I s věnováním, prosím :)

tzn.:), (petule, 26.10.2009 18:10)

že kdo si napíše na mail perzikaf@gmail.com, až bude kniha úplně hotová a připravená, má ji mít. Ale ne zadarmo :)))))!:))

Peťulko, budu první! (Irena, 26.10.2009 23:10)

Možná, že mě někdo předeběhne, ale budu se snažit být první!!! :-)

nepředběhne (petule, 27.10.2009 14:10)

protože Vám to napíšu hned a až teprve potom to dám na web :-D. Platí?:-)

Super! (Irena, 29.10.2009 14:10)

Těším se a držím pěsti, Peťulko!

jéje (peta, 1.11.2009 13:11)

jsem teď ve stadiu NIČEHO…musím počkat, až se dodělá jedno, a pak začít další…to NIC mě deptá :)

To znám, Peťulko... (Irena, 1.11.2009 22:11)

… je na to lék. Začít dělat na něčem novém! :-)

díky za radu (petule, 1.11.2009 22:11)

jdu dopsat tu stoletou povídku :)

Super! (Irena, 1.11.2009 23:11)

A chci si ji přečíst!!!

Přečtete, (petule, 2.11.2009 16:11)

dala jsem ji nakonec do knihy. Jmenuje se Popiš mi svůj život, chci ti rozumět. Tak se mi kniha o 1 kapitolku rozrostla…no, jdu ji poslat paní profesorce, ona ji z pohledu praktického editora projede svým filosofickým okem češtináře,a …pak…snad..hurá do tiskárny!:)

Paní profesorku asi znám... (Irena Fuchsová, 2.11.2009 18:11)

Jestli se vaše paní profesorka jmenuje Magdaléna, tak ji ode mě pozdravujte, Peťulko! Je to moje kámoška! :-)

zrádkyně (petule, 2.11.2009 18:11)

mně to bylo divné, že o Vás nějak určitě mluví. Jiříková. Tsss.......:)

Já ti dám tsss, Peťulko! (Irena, 2.11.2009 21:11)

:-) :-) :-)

No dobře, (petule, 2.11.2009 22:11)

ona je paní doktorka nevypočitatelná. Mohla jsem to čekat, nic ve zlém :-D. Nejlepší jsou ty její hodiny, které začne vražedně milým „Tak,pusinky…“. Znamená to, že se něco stalo (třeba, že průměr hodnocení testů je v kvartě 4.8) :-) :-( :-D

Praktikum! (petule, 16.11.2009 17:11)

Tak jsem v posledních dnech narazila na problém, jenž popisujete v článku, ale také nevím, jak to mamince-opravdu je to maminka :D-inkriminovaného říct… Jinak si na paní doktorku nemůžu stěžovat, neb mi opravuje tu knihu..jé…kdyby tak byla vytisklá už na Nový rok…:)))

http://peti95.pismenkuje.cz/1871-muzu-ti-rikat-babi.html

paní Fuchsová , (Jarmila K.,Brno, 2.12.2009 15:12)

od kamarádky ze seznamky Štěstí.cz jsem dostala mejlem výše zmíněnou povídku Vašeho syna -Maminka-. Je výborná. Těším se na Vaší společnou knížku. Nashledanou.

To jste mi udělala radost, Jarmilo! (Irena Fuchsová, 2.12.2009 22:12)

Děkuju! Jako máma jsem přesvědčená o tom, že je génius, sice línej, ale génius. :-) Takže mám pokaždé obrovskou radost, když ho chválí i někdo, kdo jeho máma není… :-))) Děkuju! Kniha bude výborná, bohužel, syn bude lepší než máma… No… s tím už nic nenadělám… :-)

To je normální (petule, 4.12.2009 23:12)

Géniové se nechtějí učit, jsou líní a rádi si dělají legraci…tedy ne,že já bych byla génius, ale kdo chce, že jo? :D

Tramtadadá!Kniha je K DISPOZICI! (Peťule, 27.12.2009 20:12)

Kniha Nebe to nikomu nepoví… …se tiskne ve spolupráci se zaměstnancem r.s.PRO 21, kterému tímto děkuji za krásnou vazbu, provedení a to všechno…

Anotace? Stále nad ní dumám, snad vám prozatím poslouží návrh paní editorky:

„Patnáctiletá autorka se ve volně řazených úvahách
věnuje problematice světa lidí s fyzickým handicapem v nejrůznějších situacích, které těm „zdravým“ mohou připadat vedlejší. Čerpá z vlastních zkušeností a nejrůznější konflikty vyplývající z rozdílností překlenuje s humorem, jehož laskavá tvář je místy zastírána satirou či sarkasmem, nikdy však kapitulantským vzdycháním. Nalezneme zde řadu konkrétních příběhů dětí i rodičů, jež propojuje společné – každodenní boj s postižením.“

Knihu si můžete objednávat už teď, buďto na adrese www.nebetonikomunepovi.txt.cz formulářem „vzkaz autorovi“, anebo rovnou na emailové adrese perzikaf@gmail.com

Co se ceny týče… Tisk, vazba a celkové provedení knihy stojí 150kč. Zároveň jsem se však rozhodla sponzorovat knihou Klárku – www.klarcinblog.cz ,konečná cena tedy 250kč, aby z toho něco Klárinka měla!:)

Knihy začínám posílat od 1.2.2010, do té doby tedy můžete objednávat.Tato kniha však zatím bez obrázků. Ty se ¨mi do ruky dostanou v srpnu 2010 :( -a použijí se na POKRAČOVÁNÍ knihy, o kterém však zatím pomlčím :)!!!

Tedy takto :)

Díky za informaci! (Irena, 2.1.2010 22:01)

Hned ti pošlu „objednací“ majlík, Peťule!

Chci se zeptat,kdy (Radka K., 18.1.2010 14:01)

konkrétně vyjde vaše nová knížka Když syn píše líp než máma.Děkuji.

Radko... (Irena, 18.1.2010 18:01)

… řekla bych, že koncem března, začátkem dubna. Včas to oznámím na svých webovkách, v rubrice Když se řekne co je nového. Přeju příjemné dny! I.F.

Vážená paní Fuchsová, (prof Radko Slánský,Kroměříž, 11.3.2010 09:03)

zajímalo by mě,zda byste mi mohla potvrdit či vyvrátit informace o chystaném románu,novele Vašeho syna pod názvem „Smutné oči Muhammada Atty“.Z českých internetových diskuzí jsem se dozvěděl,že existuje jakási nepsaná dohoda o tom,že pokud se prodá cca 10 000 kusů Vaší společné knihy „Když syn píše líp než máma“,bude Váš syn požádán panem nakladatelem o napsání,resp vydání své vlastní,samostatné knihy.Jen připomenu,že Muhammad Atta byl organizátorem a přímým účastníkem leteckých útoků v New Yorku 11.září 2001.Nemyslíte si,že toto téma je velmi kontroverzní,ob­zvláště když,jak jsem se dozvěděl,by se mělo jednat o jakousi glorifikaci někoho,kdo se podílel na smrti více než 3 000 nevinných lidí?Dále by mě zajímalo,pokud skutečně dojde k vydání této knihy,zda by čistě z obchodního hlediska,nebylo vhodné tuto knihu vydat nejprve v překladu v arabských zemích,tedy v zemích Blízkého a Středního Východu,kde by se nepochybně stala bestsellerem a teprve poté ji vydat v češtině,resp v dalších evropských jazycích? Již nyní se totiž na řadě serverů,např v Saudské Arábii,objevují překlady pasáží z této chystané knihy,které Váš syn dal volně k dispozici čtenářům,k jakémusi otestování,na českých internetových stránkách.Nutno podotknout,že ohlasy čtenářů,např z výše jmenované Saudské Arábie,v diskuzích pod těmito přeloženými pasážemi jsou v absolutní většině až nekriticky pozitivní.Děkuji za odpovědi.S poz­dravem R.Slánský.

Pozdrav do Havlíčkova Brodu... (Irena, 11.3.2010 19:03)

Zdravím vás, pane profesore. Vy už jste na tyto stránky psal, že? Pravděpodobně píšete jenom tehdy, když váš ošetřovatel má službu, a skočí si do kuřárny na cigárko a vy si mezitím skočíte napsat do mých Skandalů svůj dotaz, mám pravdu? Co se vašeho dotazu týče, obávám se, že jste poněkud dezorientován. Můj syn chystá další knihu, ano, ale bude se jmenovat „Smutné oči jezevčíka Athose“ a je o našem drsnosrstém jezevčíkovi… Přeji vám příjemný a nikdy nekončící pobyt na havlíčkobrodské psychiatrické léčebně, pane profesore! Irena Fuchsová

Vazena damo, (prof Radko Slansky,Kromeriz, 14.3.2010 18:03)

to je snad hloupy zert,ne ??????????? Pokud ne,pak jsem s Vami definitivne skoncil !!!!!!!!!!!

Omlouvám se všem, (prof Radko Slánský,Kroměříž, 15.3.2010 08:03)

že jsem svůj včerejší příspěvek odeslal bez háčků a čárek,ale rádoby vtipná reakce paní Fuchsové na můj příspěvek z 11.3. mě natolik rozčílila,že jsem se plně neovládal.Je mi 79 let a celý svůj život jsem zasvětil české literatuře,ať už jako profesor češtiny a dějepisu nebo jako obyčejný čtenář,fanoušek českých spisovatelů všech věkových kategorií.Myslím,že ve svém věku nemám zapotřebí,aby si z mých nazorů,které jsou upřimné a míněné v dobrém,dělala rádoby legraci dáma,které bych mohl být otcem.Proto se Vás táži,paní Fuchsová,z jakých pohnutek jste mě označila za blázna,viz Vaše narážka na Havlíčkův Brod?Pokud jste chtěla být vtipná,pak mě to vtipné nepřišlo,ba co víc,urazilo mě to,a to velmi.Přesto Vám přeji úspěch ve Vaší literární tvorbě a zejména přeji úspěch Vašemu synovi Filipovi,neboť se domnívám,že se jedná o velký talent,jaký tu již dlouho nebyl.S pozdravem R.Slánský.

Pane Slánský, pane Slánský, pane Slánský... (Irena Fuchsová, 15.3.2010 20:03)

… opět jste mě rozesmál, jako ostatně pokaždé, když mi napíšete. A upozorňuju vás, pokud budete mě a čtenáře této stránky rozesmávat i nadále… tak se s nimi asi podělím o to, PROČ mě vaše dopisy tolik rozesmávají, aby se i oni zasmáli… Váš ošetřovatel si už zase odskočil na cigárko, co?

Ťuk ťuk (Peťulka, 18.3.2010 20:03)

Opět se ozývám a vytahuji starší zápis: http://peti95.pismenkuje.cz/1367-jsem-ja-to-ale-blba-perzona.html … těším se na vás dvě!!! :)

Tak , kdy (Mojmír , 22.3.2010 21:03)

tedy vyjde ta vaše společná knížka , paní Fuchsová ?

Mojmíre... (Irena, 22.3.2010 23:03)

… právě teď jsem posílala panu grafikovi opravené korektury. Ještě jednou mi je pošle zpátky, zkontroluju to, dodělává se obálka- která bude jiná, než u mých minulých knih – počítám, že koncem dubna bude kniha venku. Už se na ni moc těším. Škoda, že Filip několik povídek vyřadil – prý jsou moc sprosté. Mrzelo mě to, ale pak jsem si řekla, ještě rád je dá do některé své příští knihy… :-) Dobrou noc, Mojmíre.

Tak jo. (Mojmír, 29.3.2010 09:03)

Snad ji u našeho knihkupce seženu.Je to tak trochu debil.Prodává jen Harry Pottera,Viewegha nebo Pawlowskou.To je k nečtení.

Mojmíre, vy se mi začínáte líbit! (Irena Fuchsová, 29.3.2010 21:03)

Vsadím se, že byste si na pustý ostrov vzal jedinou knihu, a to nějakou moji, co?

Pustý ostrov (Peťulka, 1.4.2010 10:04)

Já bych si vzala přímo Fuchsovou :-D.

Peťulko... (Irena, 1.4.2010 19:04)

… miláčku! Já tě miluju! :-) Něco ti pošlu mailíkem, když by sis mě vzala na ten pustej vostrov…

Paní Fuchsová (Peťulka, 2.4.2010 18:04)

… vy jste ta nejúžasnější Fuchsová a Filip Fuchs je nejvtipnější ze všech :-D ! Mimochodem, připadám si tak trochu takhle, písnička života : http://www.youtube.com/watch?v=2Y_CT-_uItw&feature=related

Nebrát jako pesimizmus, je to pravda a já si to užívám! :-)

Mě se zdá , že (Izzy, 6.4.2010 07:04)

ten Váš Filípek bude pěknej mamánek , ale to tady řešit nebudu. Na obálce tý nový knížky se o něm ale píše , že je špička ve sportovních sázkách , ale co vím já ,tak Filip vsadil 300 000 kč na vítězství Anety Langerový v první řadě Superstar , přes 500 000 kč na vítězství Vladka Dobrovodskýho v první řadě Vyvolených a 900 000 kč na vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách . To mi zrovna jako " sportovní " sázky nepřijde . Když už ,tak se jedná o tzv " společenské " sázky , ale v žádném případě ne o " sportovní " sázky . Ale asi jste to mysleli tak , že většina jeho sázek je na sportovní utkání . To potom ano … Ale to jeho mamánkovství mě vážně vytáčí . To jako nemohl vydat knížku jen za sebe ? To se musí jako držet sukně svojí maminky ? Tomu nerozumím . Vždyt si spíš uškodí , ne ? Fuchsová přece není žádný terno . Nakonec je to , ale jeho věc . Já osobně si knížku koupím , ale tu půlku Fuchsový číst nebudu . To jako sorry .

Úplně s vámi souhlasím, Izzy... (Irena, 6.4.2010 23:04)

… fakt, že jo! Je to lemplík, sice geniální, ale lemplík! Vemte si, Izzy, třeba jenom to, že jsem mu všechny jeho geniální povídky musela přepisovat, protože von píše v ruce!!! Máte pravdu, nejsem pro něj terno, ale myslíte si, že by se mu s tím někdo přepisoval? Nepřepisoval.

Ale, Izzy, nemáte pravdu v tom, že se drží mý sukně. Furt nám z domova někam utíkal, ve čtrnácti například skončil na severokorejským vyslanectví v Západním Berlíně, kam se omylem prokopal z Berlína východního. Někdy jsem o něm nevěděla i rok! To až poslední dobou se mi občas ozve. Prozvoní mě a já mu zavolám zpátky… škrťa jeden sázkařskej…

A jeho povídky jsou fakt lepší než moje. Vždyť to také všude říkám, kam já se na něj hrabu. Nekažte si se mnou chuť. To nemyslím ironicky. Na mýho Filípka nemám.

Přeju vám příjemné chvíle nad jeho půlkou. :-)

Paní Fuchsová, (Eduard Valecký,Příbram, 12.4.2010 10:04)

musel jsem se Vás na těch odg stránkách zastat.Co si dovoluje ten Pavel K. z Hradce ,resp paní Eva z Kolína je něco neuvěřitelného.Jsou to hulváti.Níž by snad neklesnul ani pan Topolánek a to je nějaký hulvát. Zdravím Vás.

Pane Valecký... (Irena, 22.4.2010 23:04)

… že vy mně milujete? Vy se mě tak hezky zastáváte… Kolik vám je? Musím vás ale upozornit, že nad pětadvacet nejdu! To už byl zklamaný Marek Taclík…

IDNES.CZ (Peťulka, 25.5.2010 01:05)

A mám Filipa v odkazech – jsem tam taky, www.petrashottova.blog.idnes.cz

:-) ..no,my to rozjíždíme :-D

Peťulko... (Ifrena, 25.5.2010 21:05)

… musíme se držet, abysme nespadli!!! :-) Filip, já a ty! :-) Dám si tě taky na webovky! Jo, Peťulko, co říkáš tomu, JAK se podepisuju? Ifrena. Furt jsem to opravovala, furt jsem to f mazala, posledních 14 dnů mi tam furt lezlo, ale furt… Tak jsem ho tam nechala. Chce tam bejt, ať tam je. Papa. Ifrena. :-)

Ifrenko ... (Peťulka, 26.5.2010 19:05)

My nespadnem, protože se máme navzájem :-) ! Ifrena, ta je hezky originální,taky jsem na to koukala. Budete to mít i na další knížce jako jméno autora? :-D :-)

Dobrý nápad!!! (Ifrena, 29.5.2010 20:05)

Uvidím, Peťulko… Představ si, že mě ve čtvrtek, jako nápovědu Ifrenu, bude natáčet NOVA, do nějakého nového zářijového programu… v divadle i v Kolíně… :-) To sem tedy zvědavá…

no (Peťulka, 10.7.2010 23:07)

a jakpak to dopadlo? :-)

Ale ale, kdopak se mi to ozval?! (Irena, 11.7.2010 21:07)

Peťulko, budu v září, některé pondělí, ve Víkendu. A taky mě pozvala Prima do pořadu, Hádej kdo přijde. A taky jsem celý červen napovídala Hello, Dolly! A měnili nám v bytě vokna, a Rita měla státnice a následně promoci, a já měla 60 let, a pan Fuchs 59 a svátek a ufufufuf!!! :-( Takže jsem za tebou přijet nemohla. A teď jedu na měsíc do lázní. :-) Budeme si psát, ano? Těším se. Pa, miláčku!

I(f)renko .... (Peťulka, 11.8.2010 19:08)

Tak to se budu koukat na Víkend!!! :-D Krááásně si užívej lázní, I(f)renko, já jsem se teď vrátila z rhb pobytu http://peti95.pismenkuje.cz/4935-hlasky-top-ch-10.html , tak jsem nemohla napsat dřív …no a teď mám konečně volno !!! http://peti95.pismenkuje.cz/3796-mozna-mi-jednou-.html http://peti95.pismenkuje.cz/604-od-vseho-neco-denik-multicloveka-i.html …a pošlu Ti fotky!!! :-)

Sme my to ale lázeňský flákačky, co? (Irena, 13.8.2010 22:08)

Peťulko, díky za fotky, seš moje krásná holčička, napíšu ti víc, jen co se trochu vzpamatuju, zatímco jsem byla v lázních, rekonstruovali nám koupelnu, a dneska jsme s Ritou uklízely a uklízely a uklízely… jasně, že ne koupelnu, ta je výstavní, ale to kolem… :-)))

Ifrunko!!!! (peťulka, 26.9.2010 00:09)

A neni to u vás jako u nás, náhodou? :-D

Jak to myslíš... (Irena, 28.9.2010 23:09)

… moje geniální dítě?! Jakože ty furt uklízíš?! Tak to bych tě chtěla vidět… :-)

Myslím to ... (peťulka, 10.10.2010 09:10)

tak, že to tu vypadá jako po výbuchu :-D no abys věděla, Ifrunko, tak teda jo, uklízím, když už potřebuju ke zdolání vzdálenosti kuchyňský linky a vchodovejch dveří pramici :-D a máš něco v meeeejlu :-D, jasný?

Ifrunko!!!! (peťulka, 28.10.2010 17:10)

Hele nemaluj čerta na zeď, jo :-), páč jestli Ty na vozejku, tak já taky!!! Klidně to uveřejni na ty svoje webovky, že my s Fuchsovou se nedáme :-D …páč já až pojedu do toho Egypta, jestli se mi povede na to dosesbírat :-) , tak Ti odtamtud dovezu takovou věc (a dokonce sebe!!! :-D ),že žádnej vozejk nebude!!!! :-)

Peťulko... (Irena, 28.10.2010 21:10)

… a jestlipak víš, že jsem kolínská zastupitelka, co? :-) Neměla bys mi nááááhodou vykat… :-)

Vím! (peťulka, 31.10.2010 18:10)

Tak tedy … Vám budu vykat, jak chceš :-D a gratuluju :-D

No proto! (Irena, 1.11.2010 23:11)

:-) Ale radši mi zase tykej.

A podívej se do Když se řekne co je nového. Mám tam fotky z besedy v Příbrami a jsem na nich fakt dost, ale vopravdu dost pěkná! :-)

hmmmm (peťulka, 18.11.2010 21:11)

už koukám :-D

Peťule... (Irena, 20.11.2010 20:11)

… napsala jsem vo tobě Fuchsovinu – nevím, kdy vyjde, ale až vyjde (během měsíce), pošlu ti mailíka. Vyjde ve všech Denících Bohemia – v celém středočeským kraji. Píšu tam i o tvé paní učitelce!!! Sice jenom jednu větu, ale pěknou! :-) Pa, broučku! Tvoje Ifrunka

Ifrunko!!!! (peťulka, 1.12.2010 16:12)

Fakt? A kdepak je? Teeeda!!!!! :-) :-D

Ty už to víš, kde je! (Irena, 2.12.2010 23:12)

A kdo to neví, tak najde odkaz v rubrice Když se řekne, co je nového! Chápete, to chlubidlo Peťulku?!?!

Coooo? :o) (peťulka, 3.12.2010 16:12)

Musim kouknout do rubriky, asi sem slepá ..a už vim kde je!!! Moc jsi mě potěšila, Ifrunko moje, a klidně to dej na hlavní stranu, žes mě normálně dostala!!!!! :-D

Coooo? :o) (peťulka, 3.12.2010 16:12)

Musim kouknout do rubriky, asi sem slepá ..a už vim kde je!!! Moc jsi mě potěšila, Ifrunko moje, a klidně to dej na hlavní stranu, žes mě normálně dostala!!!!! :-D

(Alberta Rose, 1.6.2021 08:06)

Dobrý den, tady je rychlý, jen v případě, že zoufale potřebujete kouzelné kouzlo, které vám pomůže oživit váš rozpadlý vztah, je opravdu všestranný, soucitný a spolehlivý, pokud jde o kouzlení. Doktor Egwali pravopis domů je tou pravou volbou pro vás. Kontaktujte ho a vysvětlete mu, a mohu vás ujistit, že zbytek by byl úplnou magií, můj milostný život byl na pokraji zhroucení, dokud jsem si neobjednal milostnou frázi, jsem dnes živým svědkem, proto používám toto médium k dejte světu vědět o tomto velkém doktorovi čarodějnic, který mi přinesl klid a pohodu, promluvte si s ním ještě dnes a nechte své emocionální obavy zahodit. Oslovíte ho na těchto kontaktech!

WhatsApp: +234812294839­2 Kurýr: dregwalispellbinder@gmail.com

VÁŠ KOMENTÁŘ

jméno

e-mail

pamatuj si mě [?]

titulek

komentář

ZPĚT NA VŠECHNY SKANDÁLY

design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2024