KDYŽ se řekne SKANDÁL

MILUJU TĚ, BRUNO!

 

             Konečně jsem byl ve svém pokoji.

            Svlékl jsem se a padnul na postel. Těsně vedle Bruna, který už na mě čekal. Přitiskl se ke mně a já ho něžně hladil od hlavy, k jeho pevnému drsnému ocasu.

            "Bruno, na tobě mám nejradši, že seš chlap. Opravdovej chlap. Tobě může člověk říct všechno. A ty vo tom zbytečně nekecáš. A miluješ mě. A já miluju tebe, Bruno! A nejenom, že se voba milujeme! Ty seš taky můj nejlepší kamarád! A já jsem tvůj nejlepší kamarád!"

            Slyšel jsem se posledními střízlivými paprsky svého vědomí a podivil se, jak rychle jsem se ožral. Nejsem zvyklý pít, to je ono. Nikdy mi pití nesedělo. Ale copak tohle můžu před někým říct? Copak jsem tohle mohl říct dnes odpoledne při těch oslavách?

            Zavřel jsem oči, ale nepřestával jsem Bruna hladit, tentokrát už ne po ocase, ale po jeho hladkém bříšku, protože se rozkošnicky natáhl podél mého těla a ležel zády ke mně pevně přimáčknutý... byl sladký... sladký... ach, Bruno!

            Žaludek se mi pomalu uklidňoval.

            Antoš, šéf naší firmy, slavil dnes odpoledne čtyřicátiny. Má pocit, že se mu podařilo změnit půlku světa a do své padesátky zvládne změnit i tu druhou. Alespoň to vykřikoval, když jsme se všichni postavili kolem slavnostní tabule a pozvedli sklenice k přípitku.

            Byli jsme tam všichni. Celá firma. Kolegyně během následujících dvou hodin postupně mizely domů. Nikdo je nepostrádal. Nahrazovaly je milenky mých kolegů, operativně přivolávané mobily a přivážené taxíky.

            Seděl jsem vedle Antoše, jeho pravá ruka a mozek firmy, jak někdy přiznává, když jsme sami a on je totálně ožralý.

            "A co ty? Kdy přijde ta tvoje," zeptal se mě a zapřel se zády do křesla v čele stolu. Zavřel oči. Zdálo se mi sice, že myslí na něco úplně jiného, než na co se mě zeptal, ale odpověděl jsem mu.

            "Připravuje se na zkoušky. Nepřijde."

            Antoš se mě ptal na Drahomíru, mou milenku, se kterou se občas miluju v jejím podnájmu, který jí platím a také jí občas nechám ležet u telefonu vedle postele nějaké peníze. Na Ladu se poslední roky už nikdo neptal. Všichni věděli, že spolu sice bydlíme šest let, ale z toho čtyři roky spolu nežijeme. Pracovala v naší firmě, a když jsme spolu začali chodit, našel jsem jí práci jinde. Rok nám to klapalo a rok jsme se přetvařovali kvůli Brunovi.

            A další čtyři roky už spolu jenom bydlíme.

            Odejít od sebe můžeme kdykoli. Smlouvu na pronájem bytu obnovujeme každého půl roku, nájem platíme na dva měsíce dopředu společně, nejsme na sobě finančně závislí, nevzali jsme se, děti ani žádný jiný společný majetek nemáme.

            Kromě Bruna. Ale Bruno není majetek. Bruno je náš přítel. Bruno je naše láska.

            Ano, máme společného Bruna.

            Ach, Bruno!

            Bruno!

            Bruno, ty jsi jediná překážka před naším rozchodem! Jestli jsem někdy v životě někoho opravdu miloval, tak jsi to ty, Bruno. A jestli někdy někoho milovala Lada, tak jsi to také ty. 

            Bruno.

            Koupili jsme si ho, když jsme spolu chodili rok a ještě se milovali. Děti jsme zatím nechtěli, bylo nám oběma pětadvacet let, čerství vysokoškoláci, potřebovali jsme si nejdříve vybudovat pozici v zaměstnání, užít si, zabezpečit se - ale někoho třetího jsme kolem sebe chtěli mít.

            Rybičky jsme zavrhli. Rybičky si nemůžete vzít do postele. Kočka, ta je podle mě divná. Nikdy nevíte, jestli se přitulí nebo vytáhne drápky. A nějaký pták v kleci by nás nebavil.

            A tak jsme si sehnali nádherného drsnosrstého jezevčíka. Ne ty prťavé atrapy jezevčíků, ale pořádného jezevce! Chlapa k zulíbání! Bruna z Vysočiny! Zamilovali jsme se do něho oba na první pohled a kvůli němu jsme spolu ještě rok jakž takž fungovali.

            Oba jsme se sice museli silně přetvařovat, ale nechtěli jsme Brunovi kazit iluze o tom, jak má vypadat lidské soužití. Chtěli jsme, aby poznal, jak fungují vztahy mezi mužem a ženou.

            Rok jsme Brunovi předváděli jakousi idylku a možná by to trvalo dodnes, kdyby si ten den dala Lada říct a konečně mě vykouřila.

            Od toho dne, kdy mě Lada opět nevykouřila, jsme spali každý v jiném pokoji a tak to už příští čtyři roky zůstalo. Jediné, co nám zůstalo společné, byl Bruno, který nám svou lásku odměřoval naprosto svobodně a tak jak chtěl. Nutno říct, že jsme neměli důvod si stěžovat. Bruno k nám byl spravedlivý.    

            Ach, Bruno!

            Kdo z nás si tě vezme, když spolu přestaneme bydlet? A ono to k tomu spěje! Je to otázka týdne, kdy odejdu. Není důležité kam, důležité je, jestli s tebou nebo bez tebe...

            Otřásl jsem se hrůzou nad tahanicemi, které nás čekají a Antoš, oči stále zavřené, se otřásl také. 

            Vzepjal se za stolem, jako když na něho jde záchvat! Rukama se opřel o opěradla křesla a trupem se povysunul nad stolem. Damaškový ubrus se nadzvedl a já se lekl, že přišla jeho poslední hodinka. Smrt se rozpřáhla kosou, jako v tom filmu Dařbuján a Pandrhola, na který jsme se nedávno s Brunem koukali.

            To máš z chlastu a z děvek, napadlo mě. Mrtvička! A ve čtyřiceti! Potěš tě pánbůh, Antoši!

            Chtěl jsem vyskočit a zavolat někoho na pomoc, ale byl jsem paralyzován. Moje leknutí i moje rozhodování, co mám dělat, mi trvalo trochu déle než bych předpokládal. Bylo to určitě tím, že jsem byl už opilý a to se člověk rozhoduje těžko a také to bylo proto, že bych Antošovi přál, aby to s ním seklo. Je to pěknej zkurvysyn, suverénní hajzl, který si myslí, že mu všechno projde!

            Potřeboval bys vyděsit alespoň částečným ochrnutím, ono by tě to pajdání naučilo pokoře, vlekl bys za sebou nohu, ruka by se ti bezmocně plácala podél těla, jídlo by ti museli předžvejkávat a stejně by ti padalo z huby, trvalo by ti, než bys zase začal jakž takž mluvit...    

            Pokyvoval jsem hlavou a vymýšlel, co všechno by ho ještě mohlo potkat, když se najednou nadzvedl ubrus a zpod stolu se vynořila rozcuchaná Ljuba, Antošova milenka.

            Sedla si vedle něho, narovnala ubrus, uhrábla si vlasy, utřela si pečlivě rty do ubrousku a pak se žíznivě napila šampaňského. Nevypila všechno a ve zbytku se čile rozplavala malá Antošátka. Všimla si jich stejně jako já, s úsměvem sklenkou roztočila a houkla na mě.

            "Ať maj děcka tobogan, co?"

            Přikývl jsem. Má pravdu. Jinde za to rodiče platěj, tady se těm parchantům hlava točí zadarmo.

            Ljuba se podívala na Antoše, který ji celou dobu pozoroval. Olízla si rty od koutku ke koutku a Antoš ji láskyplně obejmul a vděčně ji k sobě přitiskl. Jestli jsem se cítil do této chvíle opilý, tak za deset minut jsem byl ožralý. Co mi zbývalo? Být na oslavách bez ženský, která by mě vykouřila, schovaná pod stolem? Drahomíra by mě vykouřila. I kdyby nechtěla, nepoznal bych na ní, že nechce. Drahomíra se vyzná.

            A tak to má být! Ženská má chlapa vykouřit, kdykoliv se chlapovi zachce a zbytečně o tom nekecat!

            Jenomže Drahomíra se šprtá na zkoušky, aby měla konečně diplom a zmizela z Prahy do jižních Čech, kde má rodinu a svýho kluka. Ti všichni už teď dostavujou jejich barák a v tom baráku připravujou ordinaci, kde bude Drahomíra váženou paní doktorkou. Do té doby, dokud jí nějaký pacient hodně okatě nenatáhne bačkory. A po mně si ani nevzdychne.

            Lada, ta mě nikdy nevykouřila. Prý jí nevoním. A to říkala pořád, i když jsem si ptáka zlil od žaludu až po konečník sajrajtama, co pořád objednávala u nějaké ženské. Prý ty sajrajty mají v ženách vzbudit erotické touhy. V tom případě Lada není žena a já dva roky mrdal s chlapem!

            "Ty mi, Zbyňku, prostě nevoníš! To psali v posledním čísle, Žena a orál. Když ženě muž nevoní, tak ho prostě kouřit nebude a nebude... s tím nic nenaděláme. Ani ty, ani já. S tím se musíme akorát smířit."

            Tohle řekla Lada před čtyřmi lety, když jsem jí, už snad potisící, přitlačil hlavu ke svýmu ptákovi, až jsem jí s ním málem vypíchl oko. Pak vstala a otevřela dveře, za kterými ležel uražený Bruno, kterého jsme před milováním vždycky vyšoupli do jiné místnosti, protože děti a to i ty psí, by tyhle věci vidět neměly.

            "Pojď, miláčku. Už sem můžeš jít, už je po."

            To mě naštvalo. Proč mu to říká? Co si ten pes o mně pomyslí?! Kdyby bylo po mém, tak po není!

            "Kdybys mě opravdu měla ráda, tak bys mě vykouřila, smrad nesmrad. Mám pravdu?"       

            Přikývla. Pak si přenesla peřiny do vedlejšího pokoje a od toho dne jsme spolu  skončili. Stejně jsme spolu ten rok, co jsme měli Bruna, fungovali jen díky jemu a jak jsem už řekl, museli jsme se oba silně přetvařovat, protože jsme mu nechtěli kazit iluze a tak jsme předváděli jakousi idylku a to trvalo rok.

            Až do té její věty.

            Už sem můžeš jít, už je po. A taky že bylo po. Definitivně. Skončili jsme každý ve svém pokoji. V kuchyni a v koupelně jsme se pohybovali tehdy, když tam nebyl ten druhý a jediné, co nám zůstalo společné, byl Bruno.

            Kdo z nás si ho vezme, až od sebe definitivně odejdeme? Miluje nás oba, jemu by ztráta jednoho z nás neublížila, zvykl by si, že jeden chybí, ale který z nás bude ten šťastný či nešťastný?

            "Bruno, ty seš můj nejlepší kamarád!"

            Bruno, pětiletý drsnosrstý jezevčí válec, spal hřbetem opřený o moje břicho a klín, ale když zaslechl své jméno, pozvedl jedno ucho a rozpohyboval svůj pevný a drsný ocas. Mlátil mi s ním do mého ocasu a můj ocas se ranami jeho ocasu ztopořil.

            "Spinkej... spinkej..." Pohladil jsem Bruna něžně po hlavičce, pak jsem se otočil na druhou stranu a stejně něžně jsem vzal do ruky svůj ocas...

            Ty další dny jsem chodil po městě a přemýšlel o všem možném.

            Je mi třicet, jsem chlap, vysoká škola, vynikající džob, perfektní znalost dvou jazyků. Vypadám dobře. Mám milenku a budu ji mít ještě dva roky než skončí školu. Dva roky ji mám jistou, protože mě potřebuje. Během těch dvou let si budu systematicky hledat manželku a matku svých dětí. Pár typů mám a vysoké konto také.

            Lada je třicetiletá problematická žena. Těžko bude hledat ve svých letech chlapa na úrovni, když odmítá orál. Těžko. Za ty čtyři roky, co vedle sebe žijeme, nenavázala se žádným chlapem vztah. Má Bruna a toho miluje. Bezmezně. Asi jí to takhle vyhovuje. Práci nemá špatnou, ale není typ manažérky. Vždycky to bude výkonná myš, která bude přisluhovat šéfům. Ale i to jí vyhovuje.

            Mám právo, ptám se, mám právo narušit její poklidný šedivý život něčím tak drastickým, jako je odebrání Bruna z její péče? Přece jenom, i když mě nikdy nevykouřila, měl jsem ji rok rád, další rok jsme vztah před Brunem kamuflovali a čtyři roky jsme spolu žili jako dva sice si cizí, ale civilizovaní lidé. Nechtěl bych jí ublížit. Je to přece jenom ženská a ženská trpí jinak než chlap.

            Myslím, že jsem v těch dnech už podvědomě věděl, jak to dopadne a vlastně jsem si tu bolest odtrpěl předem. Odtrpěl jsem si ztrátu Bruna a přiznám se vám, i jsem si ji obrečel.

            Ano, rozhodl jsem se, že odejdu z našeho bytu a Bruna nechám Ladě. Nemohl bych jí ho vzít. Ona by sama zůstat nemohla. Zničil bych ji. A přece jenom, když jste někoho milovali, třeba jenom rok, a i když vám ten někdo nikdy nevykouřil ptáka, přece jenom něco mezi vámi zůstalo a to něco by člověk neměl znesvětit.

            Nechám ti Bruna, Lado. Nechám ti svého největšího a nejlepšího přítele, kterého miluju tak, jako už nikdy nikoho milovat nebudu. 

            ...To ráno bylo jako každé jiné v té zvláštní domácnosti, kde žili vedle sebe čtyři roky muž a žena a spojovala je láska k psovi. Spojoval je vlastně i ten jeden rok, kdy jim spolu bylo hezky. Za jejich rozchod asi nemohla jenom ta její nechuť k orálu, tam toho muselo být určitě víc a bylo to oboustranné.

            Každopádně se muž rozhodl, že ženě psa nechá a odejde. Pes nebude mít trauma a žena bude šťastná.

            Vstával dřív než žena a tak jí nechal ležet lístek se svým rozhodnutím v jídelním koutku, kde věděl, že žena ráno sedává a líčí se tam. Svoje věci si už ze svého pokoje nechal odvézt den před tím, teď si sbalil zbytek do tašky a odcházel. Svůj ručník nechal viset v koupelně. Visel tam jako tečka za tím vším.

            Na psa se už radši nepodíval. I kdyby se na něj podíval, pro slzy by ho neviděl.

            V přízemí si vzpomněl na klíče. Hodil je do schránky a definitivně odešel.

            Žena ve svém pokoji také plakala. Když slyšela, že muž odešel, vstala, vzala si taštičku s toaletními věcmi a šla do koupelny. Uplakané oči bylo zbytečné líčit. Opláchla se, utřela a pak si potřela zarudlou tvář krémem. Koukla se na svůj ručník, který visel vedle mužova ručníku a rozhodla se, že ho tady nechá. Nic jiného v koupelně neměla. Tak si to zavedli. Věci, které v koupelně potřebovali, kromě ručníků, si nosili ze svých pokojů.

            Co bylo její, to si ze svého pokoje odvezla v minulých dnech. Teď naházela zbylé věci do tašky a zavolala si taxi. Nechtěla čekat v bytě a vyhýbala se pohledu na psa, kterému dala do misky v předsíni jeho pravidelnou dávku granulí a on je právě do sebe ládoval.

            Než zabouchla byt, položila klíče na poličku za dveřmi, kam si on pokládal svoje klíče, když přišel. Vedle klíčů položila lístek se stručným oznámením, že odchází a psa nechává jemu.

            Když scházela dolů, měla pocit, že jí právě vyrvali dítě. Neutěšilo ji ani pomyšlení na to, jakou radost bude mít muž, až se vrátí odpoledne domů, i když právě proto to dělala. Věděla, jak psa miluje a jak pes miluje jeho. Copak ona, ona je silná, ženská vydrží víc než chlap, někoho si najde, bude mít děti. Ale on? Zůstal by tu sám a nešťastný. Ne, nemohla mu to udělat...

            ...Když majitelce bytu nepřišla na účet platba za uplynulé dva měsíce, počkala ještě čtrnáct dnů a pak svým nájemníkům zavolala. Celý den to nikdo nebral. Nikdo to nebral ani večer a v noci.

            Vypravila se tedy za nimi do bytu osobně.

            Na zazvonění nikdo nepřišel otevřít. V bytě bylo ticho.

            A tak si odemkla svými klíči.   

 

 Tato povídka vyšla v roce 2003, v knize, Když staré děti pláčou.

 

 

 

 

 

 

ZPĚT NA VŠECHNY SKANDÁLY

komentáře k tomuto článku:

Ten konec (Mia Kobosilová, 19.2.2012 13:02)

mě teda dostal. Co mi to děláš, Irenko? Až mi vyhrkly slzy… Moc povedená povídka!

Ze života, Mio, ze života! (Irena, 19.2.2012 18:02)

Když jsem po telefonu redaktorovi Playboe říkala, o čem povídka je, a blížila jsem se k finále, začal mě prosit: „Proboha, ne! Ireno, to ne! Prosím tě, to ne!“ A já mu říkala, ale ano, ano. Také mě bere, i dneska. Máme totiž drsnosrstý psí válec… Děkuju za vzkaz a hezký večer, Mio!

Ale to ne.... (Hana Opiolová, 2.3.2012 14:03)

Paní Irenko, to tak nemělo skončit…to chtělo ještě něco dodat aby to nebylo tak smutný:-( Ale už se těším na další povídku…s vese­lejším koncem ju…prosím:-)

V životě se děje věcí! (Irena, 3.3.2012 18:03)

Hano, když uvážíte, kolik nás na Zemi je, myslíte si, že se toto nemohlo někde stát? Jednou jsme s panem Fuchsem žertovali na téma rozvod a on říká, já bych ti ale psa nedal! Nechala bych ti ho, odpověděla jsem já, a vtom mě tahle povídka napadla. O dvou lidech, kteří se sice rozchází, ale poslední zbytky jejich lásky způsobí, že povídka skončí tak, jak skončí. Mějte příjemný víkend!

how i got my ex back (rita, 19.9.2016 21:09)

To Dr.SUNNY ho můžete e-mailem, pokud budete potřebovat pomoc v jejich vztahu drsunnydsolution1@gmail.com Slibuji, že vaše problémy jsou řešeny okamžitě. Poté, co byl ve vztahu s ním sedm let, on mě opustil, jsem udělal všechno, co mohu přivést ho zpátky, ale marně. By pro lásku cítím pro něj, prosil, ale odmítl jsem vysvětlil můj problém na někoho on-line a navrhla bych raději poslala Spellcaster, kdo by mi pomohl, aby mu kouzlo zpátky, ale já jsem ten, kdo nikdy věřil v kouzlech, neměl jinou možnost, než se snažit to, poslal kolečko, řekl žádný problém vše bude v pořádku do tří dnů, můj bývalý zpátky ke mně do tří dnů, kouzlo bylo obsazení a překvapivě druhý den to bylo kolem 4:00 hod. Můj bývalý mi zavolal, byl jsem tak překvapen, odpověděl hovor a vše, co řekl, že byl tak líto všeho, co se stalo, chtěl jsem, což mám rád tolik. Byl jsem tak šťastný, překvapený. Od té doby Slíbil jsem, že všichni budou vědět, že nikdy nebude mít problém vztahu, který budu odkazovat na spell džbánu o pomoc. Každá osoba může potřebovat pomoc závodníka, jeho e-mailovou drsunnydsolution1@gmail.com~~HEAD=dobj hovor nebo WhatsApp ho 2348077620669

On také dělal mnoho kouzlo-like, (1), chcete, aby vaše ex zpět. (2) Vždy máte noční můry. (3) Má být podporovány ve své kanceláři (4) Chtěli byste dítě. (5) Chcete být bohatý. (6) chcete, aby vaše manžela / manželku, že je jen na vás navždy. (7) potřeba finanční pomoc.

 1. Chtěli byste mít pod kontrolou tohoto manželství
 2. Chcete být přitahovány k lidem
 3. Bezdětnost
 4. POTŘEBUJETE manžela / manželky
 5. Jak vyhrát loterii
 6. PROMOTION SPELL
 7. OCHRANA SPELL
 8. Kouzlo PODNIKÁNÍ
 9. jasně dobrá práce
 10. lék pro každou nemoc / H.I.V.

Spojit se s ním dnes na adrese: drsunnydsolution1@gmail.com

(laura woods, 20.11.2016 11:11)

Jmenuji se Laura Woods a jsem z USA. Chci rychle sdělit světu, že existuje reálná on-line kouzlo kolečko, které je silný a opravdový, Jmenuje se Dr.AKPABIO. Pomohl mi v poslední době sejít můj vztah s mým ex, který mě abadoned. Když jsem kontaktoval Dr.AKPABIO vrhl kouzlo lásky pro mě a můj bývalý, který řekl, že nemá nic společného se mnou mi zavolal znovu a začal mě prosit. On je zpátky s takovou láskou a péčí. Dnes jsem rád, aby vám všichni víme, že toto kouzlo kolečko má pravomoc, aby milence zpět. Teď jsem spokojený se svým ex. Každému, kdo čte tento článek a potřebuje jakoukoli pomoc jako vyhrát loterií, získání zaměstnání, krása kouzla plodném věku, duchovní ochrana, JOB PROMOTION, bylinné péče, PENÍZE kouzlo, HIV kouzlo,. Dr.AKPABIO může také nabídnout všechny typy pomoci, jako sejít manželství a vztah, vulkanizační všech typů onemocnění, soudních případů, těhotenství kouzlo, duchovní ochranu a hodně je víc. Můžete ho kontaktovat prostřednictvím této e-mailové drakpabioosulalaspells@gmail.com~~pobj. Můžete také volat nebo WhatsApp ho +2349061670869.

(laura woods, 20.11.2016 11:11)

Jmenuji se Laura Woods a jsem z USA. Chci rychle sdělit světu, že existuje reálná on-line kouzlo kolečko, které je silný a opravdový, Jmenuje se Dr.AKPABIO. Pomohl mi v poslední době sejít můj vztah s mým ex, který mě abadoned. Když jsem kontaktoval Dr.AKPABIO vrhl kouzlo lásky pro mě a můj bývalý, který řekl, že nemá nic společného se mnou mi zavolal znovu a začal mě prosit. On je zpátky s takovou láskou a péčí. Dnes jsem rád, aby vám všichni víme, že toto kouzlo kolečko má pravomoc, aby milence zpět. Teď jsem spokojený se svým ex. Každému, kdo čte tento článek a potřebuje jakoukoli pomoc jako vyhrát loterií, získání zaměstnání, krása kouzla plodném věku, duchovní ochrana, JOB PROMOTION, bylinné péče, PENÍZE kouzlo, HIV kouzlo,. Dr.AKPABIO může také nabídnout všechny typy pomoci, jako sejít manželství a vztah, vulkanizační všech typů onemocnění, soudních případů, těhotenství kouzlo, duchovní ochranu a hodně je víc. Můžete ho kontaktovat prostřednictvím této e-mailové drakpabioosulalaspells@gmail.com~~pobj. Můžete také volat nebo WhatsApp ho +2349061670869.

how i got my ex back (Laura, 7.3.2017 00:03)

Dobrý den, jmenuji se Laura Woods, jsem procházel článek a zjistil o muži jménem Dr. Akpabio. Byl jsem trpí otázek rozchodu s různými chlapy. Musel jsem se obrátit na kouzla čaroděje. Steve byl na pokraji odchodu mě kvůli jiné ženě. ale já zůstala pozitivní a věřil jsem mu mohl mít zpět a aby ho zůstat. ejhle Dr Akpabio mi pomohl. Steve a já jsme zase spolu. Dr Akpabio je takový hodný člověk, on mi také pomohl s mými zdravotními problémy. Díky němu a díky Bohu za dar, který mu. Pokud máte nějaký problém vůbec, kontaktujte jej na tento e-mail: drakpabioosulalaspells@gmail.com

Můžete se obrátit Dr. Akpabio pro následující: (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět. {2} Pokud hledáte práci (3) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři. (4) Chcete ženy / muži běžet po vás. (5) Pokud chcete dítě. (6) Chcete být bohatý. (7), který chcete získat manželství kouzla (8) odstraní nemoce z vašich tělesných kouzel (9) Obchodní kouzlo (10) loterie vylosovaných čísel. (11) Bring Back ztracené lásky a mnoho dalších._ můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu: drakpabioosulalaspells@gmail.com

(Laura, 7.3.2017 02:03)

Dobrý den, jmenuji se Laura Woods, jsem procházel článek a zjistil o muži jménem Dr. Akpabio. Byl jsem trpí otázek rozchodu s různými chlapy. Musel jsem se obrátit na kouzla čaroděje. Steve byl na pokraji odchodu mě kvůli jiné ženě. ale já zůstala pozitivní a věřil jsem mu mohl mít zpět a aby ho zůstat. ejhle Dr Akpabio mi pomohl. Steve a já jsme zase spolu. Dr Akpabio je takový hodný člověk, on mi také pomohl s mými zdravotními problémy. Díky němu a díky Bohu za dar, který mu. Pokud máte nějaký problém vůbec, kontaktujte jej na tento e-mail: drakpabioosulalaspells@gmail.com

Můžete se obrátit Dr. Akpabio pro následující: (1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět. {2} Pokud hledáte práci (3) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři. (4) Chcete ženy / muži běžet po vás. (5) Pokud chcete dítě. (6) Chcete být bohatý. (7), který chcete získat manželství kouzla (8) odstraní nemoce z vašich tělesných kouzel (9) Obchodní kouzlo (10) loterie vylosovaných čísel. (11) Bring Back ztracené lásky a mnoho dalších._ můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu: drakpabioosulalaspells@gmail.com

silné lásky kouzlo kolečko (Sonia, 23.5.2017 20:05)

Pokud chcete, aby vaše Ex milenec, manželka nebo manžel zpět já prosím o radu, obraťte se na skvělý doktor. Ojenga prostřednictvím
e-mailem greatojenga@yahoo.co.uk , protože on má sílu znovu sjednotit rozbité vztahy v rámci místo z 48 hodin, stejně jako pro mě. On byl schopen přivést zpět můj milenec, který mě opustil jeden rok jeho silný láskou kouzla a teď jsme šťastně žijí. Skvělý doktor Ojenga je opravdu silný a umí svou práci dokonale. Pokud tomu tak není pro něj bych mohl Nelze si představit, co by se stalo. Můj ex byl vždy vyzvednout argument se mnou a byl vždy bije mě. Začal hrát, bizarních a vtipné a odešel bez příčiny za jinou dívku. Myslel jsem všechny naděje byla pryč. Hledal jsem pomoc na internetu a narazil jsem na skvělý doktor Ojenga. Viděla jsem tak mnoho svědectví o něm. Byl jsem potěšen a já ho kontaktovat na jeho e-mail a řekl mu, co bylo děje. Zasmál se a ujistil mě uklidnit, že mi pomůže a že můj ex se vrátí mě prosit. Řekl mi, že požadavky a udělal jsem, jak mě poučil, protože jsem nemohl jít vidět ho osobně. On dělal svou práci a kouzlo pro mě a v době 48 hodin, můj ex přišel omluvit jen Jak mi řekl. Udělal jsem trochu a já se vrátil můj vztah. Stálo to za to. Dnes žijeme společně jsme ještě více v lásce než jak nám umožňuje být předtím, než odešel. Obraťte se na skvělý doktor Ojenga vlastní nápovědu. On se také specializuje na těhotenství pravopisu a mnoho více, můžete ho kontaktovat na greatojenga@yahoo.co.uk

how i got my ex back (kim, 7.9.2017 21:09)

Ahoj všichni jsem Kim z Sjednoceného státu Ameriky jsem tady, abych svědčil ve jménu tohoto skvělého muže, který přinesl štěstí do mé rodiny poté, co milenec Chris mě nechal tři roky na další ženu, opravdu jsem miloval Chrisa, protože byl můj první láska Snažila jsem se všechno, co mi bylo v mých silách, aby se Chris vrátil zpět do mého života, ale lidé, se kterými jsem se potkala, mě jen skrývali a lhaní ke mně. Takže normálně v sobotu chodím ven, abych si udělal vlasy a dostal nějaké věci. v salónku, když tam poslouchají rádio dobře, Že je program (jak jsem se vrátil k mé ex) a začal mluvit hodně o doktorovi Sunnyovi, jak tento muž pomohl spoustě lidí, aby přivedli tam milovníka, tak ihned jsem šel v blízkosti těch dám, které jsem se seznámil v salonku a vysvětlil jsem jim věci, které jim řekli, že bych se měl pokusit kontaktovat Dr Sunny, že se jednalo o mluvení o městě a lidé ho opravdu kontaktují kvůli pomoci, ihned jsme prohledali internet a četli jsme skvěle věci o Dr Sunny jsem teď ll Dr Sunny kontakt okamžitě v salonu jsem dal Dr. Sunny volání a já sdílel můj problém s ním on jen řekl, abych nemusel bát, že bych měl být jen šťastný, jen mi řekl, abych mu poslal pár podrobností, které jsem udělal, a pak se vrátil ke mně, že všechno bude v pořádku do 36 hodin jsem byl tak šťastný, že doktor Sunny udělal svou práci a on mě nezklamal, můj milovník Chris přišel ke mně v slzách a omluvil se mi, že mě opustil v hluboké bolesti za dobrou 3 roky, tak se rozhodl dokázat, že nikdy neopustí mě z jakéhokoli důvodu, aby mě měl přístup ke svému účtu a udělal mi jeho příbuzenský příbuzný za všechnu svou vůli. Nyní nejdokonalejší věcí je, že nemůže strávit minutku bez vidění mě nebo volání mě, jsem tak vděčný Dr. Sunnyovi za to, že jsem vrátil štěstí, které mi po dlouhá léta chybí. Prosím, kontaktujte Dr Sunny za pomoc, že ​​je důvěryhodný muž v e-mailu drsunnydsolution1@gmail.com nebo mu můžete zavolat nebo co s tímto číslem … + 2348077620669

(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět. (2) pokud máte vždy špatné sny. (3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři. (4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás. (5) Pokud chcete dítě. (6) [Chcete být bohatí. (7) Chcete, aby váš manžel a manželka byli navždy vašimi. (8) Pokud potřebujete finanční pomoc. (9) Pokud chcete zastavit rozvod.

 1. Pomozte lidem vyvést z vězení.

(11) Kouzla manželství (12) Zázračné kouzla (13) kouzla krásy (14) PROPHECY CHARM (15) Kouzla přitažlivosti (16) Evil Eye kouzla. (17) Kissing Spell (18) Odstraňte kouzla nevolnosti. (19) VOLNÝ ZVLÁŠTNÍ SPELLS. (20) ÚSPĚCH V ZKOUŠKÁCH. (21) Kouzlo, aby se dostalo, kdo tě má rád.

KONTAKT: drsunnydsolution1@gmail.com

Appreciation (Ogundele, 9.9.2017 09:09)

MUSÍŠ ČÍST:

Ahoj všichni, Jmenuji se Susan Philips, jsem z Kanady. Chci sdílet svá sláva a svědectví s vámi všem, už dlouho jsem bolest, můj manžel opustil mě všem, protože jsem nemohl mít dítě pro něj a chudoba byla všude kolem nás, dokud mě kamarád na mne nenavázal kouzelník, který jí pomohl se svým vlastním těhotenským problémem, jsem byl odkázán na doktora Ogundeleho a on mi řekl, abych se nemusel bát, že moje problémy byly vyřešeny, protože jsem přišel k němu, on mi odnesl kouzlo a můj manžel se vrátil abych ho přijala zpátky, ne tak dlouho po tom, co jsem těhotná a potřebuji finanční změnu v mé rodině, doktor Ogundele je jako Žádný jiný kouzelník, který mi pro mě vynesl peníze a dnes a moji rodina jsou finančně stabilní a dělám to skvěle, věřil jsem mu a dnes jsem rád, že vám všem dovolte, abyste věděli, že toto kouzelnické seskupení má moc spojovat rodiny a moc, aby vám finančně vyhovovalo. protože jsem teď spokojen s mým husbanddem, kontaktuje ho za pomoc a budu znovu šťastný. Díky Dr.Ogundeleovi v zájmu těch, kteří potřebují jeho pomoc, kontaktujte jej na e-mailu: ogundeletempleofsolution@gmail.com nebo jeho telefonní číslo: +27618920352, můžete mu také poděkovat za mne, kontaktujte dr. Ogundele a zjistíte, že je šťastný.

(shwrrur, 28.9.2017 15:09)

Přidat tuto velkou láskou kouzlo kolečko na WhatsApp: +2348054681416 nebo e-mailu mu přes jeho e-mail;greatmuta­ba@gmail.com vám pomůže vyřešit váš problém.

VÁŠ KOMENTÁŘ

jméno

e-mail

pamatuj si mě [?]

titulek

komentář

ZPĚT NA VŠECHNY SKANDÁLY

design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2018