KDYŽ se řekne CO JE NOVÉHO (70/71)

DNES I MF DNES... SAMÝ DNES...

:-) Tak moji milí, 5. března 2007 jsem vyrazila na Ostravsko na besedy v knihovnách! :-)5. března 2007 jsem :-) zase :-) vyšla :-) v MF DNES :-) v magazínu :-) ONA DNES! Krásný začátek turné… :-) :-) :-)

NEJSEM ŽÁDNÝ BÉČKO, PŘÁTELÉ, PÁČ MILUJU KAPELU POP-PORN!

KAPELA POP – PORN, která hraje tak, že mě umřít fakt nenechá, chce natočit debutové album a hledá sponzory. Prý nejvhodnějšími sponzory jsou pro ně výrobci či prodejci nápojů, obuvi a oblečení, ale vítán je každý!

Podívejte se na jejich www.pop-porn.cz a dozvíte se o nich další informace. Ale podporu by si zasloužili! :-)

P.S. Nabídla jsem jim, že budu na jejich koncertech, vo pauzách, číst zadarmo svý erotický povídky! Netvářili se moc nadšeně. :-( Tak si holt budou muset počkat, až mi pan nakladatel zvýší honorář…

HLEDÁNÍ...

Prosba k mým čtenářům! Nejradši se dívám v televizi na zprávy, tah Sportky a Poštu pro tebe. Protože se nechci obracet na Ester, obracím se na vás, čtenáře mého KDYZ. V rubrice KDYŽ SE ŘEKNE LÁZNĚ, hledám VĚRU VACOVOU, kterou jsem naposledy viděla v roce 1990 v Dubí, kde jsme spolu byly v lázních. Někdy v roce 1995 se vdala, jmenuje se teď jinak, ale všechno jsem ztratila (nemůžu to najít, páč jsem papírová královna)- jediné, na co si vzpomínám, že byla z Moravy, možná od Buchlovic. Zatím se mi nikdo neozval. Nevíte, prosím, někdo o ní? Děkuju a věřím, že budete stejně úspěšní jako pošťák Ondra! :-)

POZOR! Věru Vacovou mi našla paní Jarmila Vráblová, čtenářka mých webovek, až v Olomouci! Děkuju, Jarmilo! Už jsme se s :-] Věrou :-]  našly!

Aleši Červíne! Romane Červíne! Věruško… nevím jak, páč jsi vdaná! Hledám tři sourozence, mé dva bratrance a sestřenku. Místo, kde žijí, je Havlíčkův Brod a Chotěboř. Naposledy jsme se viděli na jaře 1990. Kdybyste je někdo potkal, dejte jim, prosím vás, číslo mého mobilu: 723 223 445 a řekněte jim, že je hledá sestřenice Irena z Kolína, která u nich v letech 1963 – 65 bydlela. :-) Děkuju!

POTŘETÍ NA STRÁNKÁCH ONA DNES!

Mám z toho velkou radost! Pokud si chcete přečíst, co jsem napsala, klikněte si na následující odkaz:

http://ona.idnes.cz/skoncim-s-vestonickou-venusi-d2e-/ona_pribehy.asp?c=A070122_090937_ona_pribehy_ves

P. S. Bělo, jak se vám fejeton líbil? Moc ne, co? :-(

BĚLO, BYLA JSEM VE VLASTĚ!!! JUPÍÍÍÍÍ!

Titulek musím vysvětlit. Jistá Běla mi totiž poslala mail, kde mi vytkla, že jásám jako debil nad tím, že jsem byla v AHA… Jak je vidět, nepomohlo to. :-) V týdeníku VLASTA jsem byla 27.12.2006, v č.52. A „vyšla“ jsem moc hezky, takže mám radost, i když si koleduju o další „nářez“ od Běly… Blanku, která se mnou rozhovor dělala, znám několik let. Má svoje stránky www.bkovarikova.cz, kde se budete cítit stejně dobře, jako na mém kdyz.cz! :-) Přečtěte si i její Zápisník, kde píše o tom, jak byla u nás v Činoherním klubu na generálce a co jsme tam společně zažily… KDYŽ se podívate na Když se řekne Irena Fuchsová, tak tam rozhovor se mnou najdete!

P.S. Bělo, už jste mi dlouho nepsala… :-(

Už je to tady! Už je to tady!

No jo, musíte se, Bělo, smířit s tím, že prostě JSEM infantilní… Přátelé, byla jsem opět na stránkách magazínu ONA DNES, který vychází při pondělní MF DNES! Když kliknete na následující odkaz, máte mě!

http://ona.idnes.cz/skoda-olinka-by-nam-pekne-vynadala-drp-/ona_pribehy.asp?c=A061211_093932_ona_pribehy_ves

Olinka umřela na Vánoce v roce 1991.

KOLÍNSKÉ SETKÁNÍ O PÁTÉ

DÁMA Koncem listopadu 2006 jsem jela pantografem ze zkoušky z Prahy. Přišly si ke mně sednout dvě starší Dámy. Jedna seděla naproti, druhá vedle mě. Mezi námi visely naše kabáty, takže jsme na sebe neviděly a tato Dáma začala mluvit o „té Fuchsové“. Podle hlasu bylo jasné, že to, co si o mně myslí, není moc lichotivé. Vykoukla jsem za kabátem, omluvila se, a řekla jí, že jsem „ta Fuchsová“. A že jí to říkám jenom proto, aby jí nebylo trapně, až by zjistila, že jsem celou dobu seděla vedle a poslouchala, co špatného o mně říká. Povídaly jsme si pak všechny tři až do Kolína, ale přesto jsem z ní cítila, že na mě svůj názor nezměnila.

KATKA Před třinácti lety, když jsem nastoupila do Činoherního klubu, Katka tam dělala asistentku režie a přitom studovala na vysoké škole. Bylo jí dvacet. Od první chvíle se ke mně přimkla jako klíště- ale já k ní také. Nikoho jsem tam neznala, ona byla pro změnu v té době nešťastně zamilovaná- navzájem jsme se potřebovaly, slyšely jsme na sebe a vydrželo nám to! :-)

PROČ VÁM O TĚCH DVOU PÍŠU? 7.12.2006 jsem měla v kolínském Kulturním domě Setkání o páté. Přišla jsem už ve čtyři, Kapela Za Větrem si chystala nástroje… …jen tak mimochodem, přátelé, už dlouho mě texty písní a atmosféra, kterou tato kapela umí vyvolat, nehodily do mlna, které sice dokážu přesně pojmenovat, ale nechci… :-) Prostě to bylo krásné! Pokud byste podobné mlno chtěli zažít také, tak se podívejte na www.zavetrem.cz, kapelu si pozvěte a budete v mlnu nato tata… nebo natotata? Hm… spíš na to tata… :-) :-) :-) Ale abych se vrátila z mlna zpět do kolínského Kulturního domu… Kapela Za Větrem si chystala nástroje, ředitel Zdeněk Hejduk připevňoval na stěny své fotografie z mých knih, zkoušeli jsme mikrofony, a když bylo všechno hotovo, čekali jsme na diváky.

PŘIŠLA JEDNA DIVAČKA. Byla to Dáma z pantografu, ta, která si o mně myslí své. Pak přijela dcera z Prahy a přivezla mi překvapení, které mi slibovala několik dní. Katku. :-) Ale ještě krásnější bylo, když mi Kačenka oznámila, že je třetí měsíc těhotná a pozvala mě a Ritu na svatbu, která bude, až se to narodí…Takže velká radost.

NEROZPUSTILI JSME TO. Chvíli po páté nám bylo jasné, že nikdo jiný nepřijde. Dali jsme tedy stoly k sobě, i s kapelou nás nakonec bylo patnáct- přišli totiž ještě další rodinní příslušníci :-), a povídali jsme si, kapela hrála, já koukala na svoje dvě holčičky, Ritu a Katku, které seděly naproti mně a byla jsem na ně pyšná- prostě nemělo to chybu! Mluvili jsme všichni, i Dáma si řekla své- týkalo se to mého románu „Když nemám, co jsem nechtěla“, říkala, že přečetla dvě věty a že jí to stačilo, že je to strašně sprosté- tak jsem se jí snažila vysvětlit, proč jsem to napsala takhle a výsledek? Když jsme po dvou hodinách (!) skončili, Dáma ke mně přišla, chytla mě za ruce a několikrát opakovala: „Všechno dobré, paní Fuchsová! Všechno dobré!“

P.S. Nicméně doma jsem tuto akci sebekriticky zhodnotila a řekla jsem si, dobře ti tak, že kromě Dámy na tebe nikdo nepřišel, protože ty v Kolíně na podobné akce taky nechodíš! Sice někdy jsi v Praze, ale když jsi doma a máš čas, nejdeš nikam, protože jsi líná!

Takže jsem si dala do roku 2007 předsevzetí, že začnu chodit! A za rok se hukáže…!

Dopsáno v září 2007: Dáma se jmenuje :-D Dušková :-P a až nebudu v Činoheráku od rána do večera :-( (jsou opakovačky a zkouším s Martinem Čičkákem IVANOVA), půjdeme spolu v Kolíně na kafe!

:-P To koukáte, co? :-P

P.S. A předsevzetí jsem nedodržela. Takže v Kolíně, kromě křtů u Petra Krále radši pro jistotu nikam nelezu… :-P

Dopsáno 1. ledna 2008
:-P S paní Duškovou dem na kafe příští týden! :-P

BYLA JSEM V CHOTĚBOŘI!

12. prosince 2006 jsem byla na vánoční besídce v Chotěboři, v denním stacionáři FOKUS Vysočina. To obrovské množství lidí, kteří se rozdávají druhým a přitom neubývají, mě dostalo a musela jsem se dost držet, abych nebrečela! Bylo to úžasné! Rozhodli jsme se, že z mé první návštěvy uděláme tradici! Budu jezdit na každou vánoční besídku. Přivezla jsem si spoustu vánočních dekorací, které nám už visí po bytě a taky jsem si pochutnala na vynikajicí sekané a bramborovém salátu! :-) :-) :-) A když jsem řekla, že jsem kousek odsud, v Uhelné Příbrami, chodila v letech 1963 – 64 do školy, přišla ke mně jedna paní, a řekla, že tam v té době bydlela, že si mě pamatuje a slíbila, že za rok za mnou přivede všechny mé spolužáky! :-) :-) :-)

POZOR! POZOR! POZOR!

V pondělí 16. 10.2006 jsem měla v MF DNES v magazínu ONA DNES povídku! A mé fejetony jsou zařazené do „kolečka“ fejetonistek ONY DNES! Návštěvnost mých webovek stoupla raketovou rychlostí a dostávám nádherné dopisy a to nejenom od žen stejné krevní skupiny!

Všechny Vás zdravím, děkuju Vám moc za Vaši přízeň, snažím se odpovídat a… prostě mám z toho velikou radost! Tak ať se Vám líbím i dál! :-)

P.S. Pokud byste se na mou povídku chtěli podívat, tak klikněte na následující odkaz: http://ona.idnes.cz/pondeli-a-psi-chlupy-v-koupelne-dmx-/ona_pribehy.asp? c=A061016_121­701_ona_pribe­hy_ves

Představte si, představte si, co... se mi stalo v pondělí 11.9. 2006!

Čtu si ONU, která vychází v pondělí u MF DNES a vida! Povídka! Tak jsem sedla, napsala povídku, poslala ji a za chvilinku mám od paní šéfredaktorky Lenky Treglové, odpověď.

Paní Fuchsová, děkuju vám, povídka je krásná, poplakala jsem si při pondělku, jenom, prosím, vyhoďte ta silnější slova a beru ji!

To bylo to nejmenší, co jsem mohla udělat, vyhodit silnější slova! :-) A pak mi napsala, jestli taky píšu fejetony! Odepsala jsem jí:

Tsss… milá Lenko, fejetony píšu ve spaní! A včera jsem jí poslala dva a dneska mi napsala, že jsou překrásné a že je bere…!!!

Takže, moji milí čtenáři mých webovek, hlídejte si mě v pondělí! ONA a FUCHSOVÁ = dobrá dvojka! :-)

««« | 1 | … | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | »»»
design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2018