KDYŽ se řekne CO JE NOVÉHO (69/71)

12. PROSINCE 2007 JSEM BYLA NA BESEDĚ V KNIHOVNĚ V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ!

:-P Beseda ( www.kkvysociny.cz ) :-P byla jako vždy úžasná!

Ale :-( vy vy vy vy, :-( České dráhy!

To byla hrůůůůza! Jsem z vás :-x TAK :-x votrávená, že to dopíšu zejtra…

… Tak dopisuju.

Paní knihovnice Jana Fialová mi řekla móóóc :-P příjemnou věc! :-P

Jsem prý jediná spisovatelka, která není v regálech, protože je furt půjčená! A nejenom to! Jsou na ni pořadníky! Taky furt! Není to :-P báječné? :-P

Skromně jsem se zeptala, jestli se ještě někdo takhle dobře půjčuje- prý Simona Monyová, ale ta trochu míň…

Simonu jsem objevila asi před deseti lety a stala se mojí častou vlakovkou.

Není totiž těžká na váhu :-P ani obsahem :-P – ideální četba do vlaku. Dokonce jsem jí poslala do nakladatelství dopis, kde jsem ji vychválila do nebes a za pár dnů mi od ní přišla odpověď.

Paní Ireno, váš dopis mě nesmírně potěšil. Právě jsem se chystala na autogramiádu a říkala jsem si, nikdo tam nepřijde. A když se konečně objeví stařičká paní a já zajásám, zeptá se mě, kde je tady záchod… A pak otevřu schránku a tam je váš dopis. Děkuju vám!

Tak, :-] Simono, :-] vítám tě mezi pořadníkové spisovatelky!

havličkobrodské knihovně to jsme jenom my :-P dvě :-D a to je dost dobrý úspěch, ne?

HLÁSÍ SE PŘEDSEDKYNĚ POROTY

podruhé jsem byla předsedkyní poroty literární soutěže pro :-P kolínské žáky a studenty, :-P kterou pořádá od roku 2006 :-x Stipendijní 8-) nadační :-| fond :-? města ;-) Kolína.

Vše další naleznete na :-] http://stipko.cz/literarni-soutez-2007 :-]

nebo na

:-] http://kolinsky.denik.cz/kultura_region/ko_mluvici_sochy20071128.html :-]

1.11. a 2.11. 2007 jsme měli v Činoheráku premiéru!

:-P A já teď mám konečně chvíli volno!!! :-P

:-P Aspoň doufám, pane řediteli!!! :-P

Nová premiéra je IVANOV od pana ČECHOVA a režíruje to geniální režisér Martin Čičvák a režíruje to geniálně! A to neříkám proto, :-] že ho mám ráda, :-] protože je stejně starý jako můj syn :-P a nosí krásné košilky a vytahané svetry a obojí má na sobě halabala voblečený a mně se to strašně líbí…  :-]

Podívejte se na www.cinoherniklub.cz, kdo všechno tam hraje, ale výborní jsou všichni!

Matěj Dadák, který alternuje s Janem Hájkem, Magdaléna Borová, která alternuje s Helenou Dvořákovou, Vladimír Kratina, Radek Holub, Marián Labuda, Lenka Skopalová, Dana Černá, Milan Mikulčík, Lada Jelínková, Otmar Brancúzský, Jana Břežková, a ještě jedna alternace Václav Neužil a Petr Bláha.**

A kdybyste věděli, jak geniální je konec!

8-O No řeknu vám… 8-O

… ten konec je skoro tak dobrý, jako moje nová rubrika KDYŽ SE ŘEKNE SKANDÁL. :-P

TEĎ JSEM SI NA NĚCO VZPOMNĚLA!!!

:-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P Jednou měla jedna moje kamarádka herečka :-x depresi 8-O a já jí říkala, jdi do háje, co bych měla říkat já, ukážu ti nohu, chceš? A budeš mít po :-x depresi! 8-O Ukázala jsem jí nohu a jí se fakt udělalo líp! :-P

Druhý den jsem to říkala Ondráškovi Vetchýmu, smáli jsme se tomu, on říkal, po Praze se bude říkat, vole, ty máš depresi? Zajdi si do Činoheráku www.cinoherniklub.cz, tam mají nápovědu, ta ti ukáže nohu a budeš mít po depresích.

Asi za půl roku jsme zkoušeli jednu hru a bylo to děsně náročný a únavný, a Ondra byl z toho :-( zničený, :-( všichni jsme byli utahaní a jednou ležel na jevišti, hlavu u mě, sedím totiž při zkouškách v první řadě, oči zavřený, tak jsem mu zašeptala, Ondrášku, chceš ukázat nohu? A on otevřel oči a zavrtěl hlavou.
:-P „Jsi miláček… ale ještě neuzrál čas…“ :-P

21. ŘÍJNA 2007 JSEM BYLA V DIVADLE NA CIKORCE!

Podívejte se na :-] www.volny.cz/trueharmony :-] S touto vokální skupinou jsem vystupovala 21. října v Praze. Pozvali si mě, zpunktovala to moje sestra Jolana, oni zpívali a hráli a mě zpovídal moderátor Zdeněk.

P. S.

Po třech letech, v listopadu 2010, je hodně věcí jinak a to je dobře, protože změna je život.

Takže zdravím z těchto stránek dvě bývalé členky této vokální skupiny, Kateřinu Maškovou a moji ségru, Jolanu Konečnou

SKANDÁL S. R. O.

Je to asi rok, kdy mě při četbě denního tisku, napadla první povídka, o které jsem věděla, že mi ji nikde neotisknou. :-( Napsala jsem ji.

:-D Pak mě napadla druhá, třetí, čtvrtá…

Je to jako s houbami. Jak vlezete do lesa v době, kdy rostou, tak prostě bez hub ven nevylezete… :-P

A tak jsme 15. 10. 2007 přidali s mým webovým Bohem Tomášem Adámkem rubriku, KDYŽ SE ŘEKNE SKANDÁL

Máme tam i prostor pro váš názor. :-x :-] :-)

POZDRAV KOLEGOVI, KTERÝ SE VRÁTIL Z IRÁKU!

Martin Hattala, spisovatel :-D a doktor 8-OPřelouče, který vydal v nakladatelství www.pragoline.cz

nebo

www.sknihamisekamaradim.cz

knihu Milenka nejvěrnější :-) a v září 2007 mu tam vyšla kniha Plavkyně nejmilejší, :-P se vrátil zdravý po několika měsících z Iráku.

Přeju mu, aby se hezky rychle zaklimatizoval a makal na další knize, která se bude jmenovat Fuchsena nejkrásnější… :-x

KRÁSNÁ NEDĚLE! PRVNÍ DEN MÁM SESTRU A VYŠLA JSEM V BLESKU!

Ano, moji milí, konečně jsme se dočkali. Já vím, :-P že jsem čekala jenom já, ale takhle to líp vypadá… :-D

:-P 16.9.2007 jsem byla v BLESKU :-P Zkoušela jsem se najít druhý den, t.j. v pondělí, ale :-P nepodařilo se mi to! :-P Vám se to možná podaří… :-P Pro jistotu napíšu svému webovému Bohovi Tomášovi Adámkovi, aby se na to juknul… (pozn. Boha: juknul, odkaz už vede přímo na článek)

:-D Bylo to moc hezké! :-P Volala mi maminka a plakala a volal mi pan Fuchs (byl pracovně pryč), že je to dobré a že mi to sluší!

:-P Není to krásné? :-P
:-] A ještě k tomu mám konečně sestru. :-] Jolanu.  :-]

:-] Podívejte se do Když se řekne Irena Fuchsová, jeďte až na konec a tam je na dvou fotografiích!  :-]

15. ZÁŘÍ 2007

Můj bratr František měl padesáté narozeniny. :-P Je to moje zlatíčko. :-P Vychoval sám své syny Erika a Jakuba, protože mu jeho Olinka odešla před sedmnácti lety do nebe. A 15. září 2007 se určitě tak opil, že o sobě ještě teď neví… Měli jsme ještě bratra Káju, ale ten nám taky umřel.

Vždycky jsem chtěla mít sestru. Když koukám na Poštu pro tebe, brečím a říkám panu Fuchsovi, :-P … já tam napíšu, ať mi najdou sestru. Napíšu, že sice žádnou nemám, ale ať mi ňákou najdou… :-P

15. září 2007 jsem se sešla s Jolanou. Známe se od léta 2006. Měla svátek a můj bráška narozeniny. Setkání bylo zázračné. Bylo dokonalé. Přijela jsem domů a napsala jsem jí, že mám konečně sestru…

:-P :-] :-D A ona mi odepsala, hezky se vyspi, sestřičko… :-P :-]  :-D

Je mladší, hezčí, chytřejší, umí zpívat, řídí auto… ale odpouštím jí to. Je to přece moje ségra… :-P Podívejte se na :-] www.volny.cz/trueharmony :-] , najděte si ji tam a napište mi, jak se vám líbí! A opovažte se psát, že ne!!! 8-O :-x 8-O :-x

:-] Bože… já mám sestru!!! :-]

A její fotografie mám také na Když se řekne Irena Fuchsová! Jeďte dolů, dolů a skoro před koncem ji uvidíte. Je náááádherná!

:-P :-D Ale to já byla taky! :-P :-D

KÁJA MĚL 22. SRPNA 2007 NAROZENINY

ONA DNES mi stále zůstává :-P nakloněna! :-P 27. srpna 2007 mi tam vyšel další fejeton Jsem prostřední…

:-P Sakra… kolikátý už?! :-P

Mám radost. O to větší, že Kájovi bylo před pěti dny 59 let. Byl o dva roky a dva měsíce starší…

21. srpna 1969 za mnou přišel, abych mu na svém starém psacím stroji napsala na několik papírů slůvko Pst! Pak papíry rozstříhal a lístky s Pst! rozdával odpoledne na kolínském náměstí… :-P Zavřeli ho do kolínské ťurmy, jak jsme doma říkali base. Jeho žena měla jít druhý den domů z porodnice, tak jsem pro něj šla.
:-P „Vy ho zavřete, a přitom nabádal lidi k tomu, aby byli ticho,“ řekla jsem jim. :-P Pustili ho. :-P Od té doby za ním chodili každý rok, jestli zase něco na 21. srpen nechystá. Říkal, že ne. Ale že bude slavit. :-P Narozeniny. :-P A slavil je rád a velmi hlučně právě 21. srpna. Pokaždé musel ukazovat :-x příslušníkům :-x občanku, ale nemohli nic dělat… :-P Když na jaře 1979 umřel, poslala jsem parte 8-O panu P. 8-O , který ho měl na starosti a připsala jsem Už nemusíte 20. srpna chodit…

««« | 1 | … | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | »»»
design Jiří VANČURA, web Tomáš ADÁMEK, 2006–2018